Emil Andryszczyk
Dyrektor Biura Digitalizacji Produkcji, ORLEN
Emil Andryszczyk
Dyrektor Biura Digitalizacji Produkcji, ORLEN
Emil Andryszczyk, Dyrektor Biura Digitalizacji Produkcji
Lider, menedżer i architekt z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie transformacji cyfrowej w organizacjach finansowych i produkcyjnych.
Posiada bogate doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji:
• CIO banku,
• dyrektora obszarów strategii biznesowej,
• zarządzania portfelem programów i projektów,
• digitalizacji procesów.
Powyższe doświadczenie zdobył w spółkach branży oil & gas a także w branży konsultingowej, bankowej i administracji centralnej.
Obecnie odpowiada za cyfryzację produkcji rafineryjnej i petrochemicznej w jednej z największych firm w Europie.
Emil Andryszczyk jest propagatorem zorganizowanego podejścia do transformacji organizacji w oparciu o:
• automatyzację procesów biznesowych,
• zarządzanie danymi,
• inteligentne narzędzia informatyczne i kompetencje pracowników.
Wierzy, że dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, platform danych, AI i ML, firmy stoją przed unikalną szansą na tworzenie wartości i przewagi konkurencyjnej w oparciu o dane.
Amadeusz Andrzejewski
Partner, AI & Data Leader for Poland, Deloitte
Amadeusz Andrzejewski
Partner, AI & Data Leader for Poland, Deloitte
Rafał Bednarek
Wiceprezes Zarządu, BIK
Rafał Bednarek
Wiceprezes Zarządu, BIK
Piotr Biegun
Chief Operating Officer, Algolytics Technologies
Piotr Biegun
Chief Operating Officer, Algolytics Technologies
Marcin Bogłowski
Group Vice President - Marketing, Insights and Data, TVN Warner Bros Discovery
Marcin Bogłowski
Group Vice President - Marketing, Insights and Data, TVN Warner Bros Discovery
Eliza Bujnowska
Analytics & Data Science Director, Dentsu Polska
Manager, która rozumie wartość danych w podejmowaniu decyzji biznesowych. Ma doświadczenie w tworzeniu strategii bezpośredniej komunikacji z klientem, ocenie efektywności działań marketingowych oraz wspieraniu sprzedaży. W trakcie swojej kariery pracowała w takich branżach jak bankowość, programy lojalnościowe, handel detaliczny i e-commerce. Dzięki swojej wiedzy na temat rozwiązań chmurowych i środowisk inżynierii danych współpracuje zarówno z zespołami biznesowymi, jak i IT oraz z zarządami. Jej doświadczenie obejmuje prowadzenie zespołów zajmujących się data science i analityką, gdzie doskonale wykorzystuje dane do uzyskiwania praktycznych wniosków oraz optymalizacji procesów decyzyjnych za pomocą technik uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.
Jarosław Bułka
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Transformacji Cyfrowej
Jarosław Bułka
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Transformacji Cyfrowej
Sebastien Burnett
Partner, AI & Data, Deloitte
Sebastien Burnett
Partner, AI & Data, Deloitte
Maria Bylina
Data Governance Lead, National Information Processing Institute
Maciej Chojnacki
Head Of Delivery and Technology, Elitmind
Maciej Chojnacki
Head Of Delivery and Technology, Elitmind
dr Mariusz Cholewa
Współprzewodniczący Rady Programowej Data Economy Congress; CEO BIK & President ACCIS
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W 2005 r. uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii. Ukończył również podyplomowe studia Bankowości i Finansów, specjalność bankowość inwestycyjna, organizowane przez Uniwersytet Guildhall w Londynie, Gdańską Akademię Bankową oraz Uniwersytet Gdański.
Pan Mariusz Cholewa w latach 1993 -1998 współpracował z Gdańską Akademią Bankową, m.in. jako członek zarządu, a jednocześnie brał udział w badaniach dotyczących restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków, prowadzonych przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. W latach 1995 -2003 wykładał na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Zarządzania. W okresie 2007 – 2010 był prezesem Zarządu Banku Rozwoju Cukrownictwa S.A. Od 1998 r. do 2013 r. związany z Bankiem Handlowym w Warszawie S.A. (Citi Handlowy), gdzie zajmował szereg stanowisk managerskich, a do kwietnia 2013 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Strategii. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek m.in. z branży bankowej, inwestycyjnej, ubezpieczeniowej oraz leasingowej w tym także w spółkach giełdowych. W latach 2012 – 2013 był członkiem Rady Nadzorczej Biura Informacji Kredytowej S.A.
Od czerwca 2013 r. pełni funkcję prezesa Zarządu BIK S.A. Jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
Od 8 czerwca 2017 r. jest wiceprezesem Zarządu Association of Consumer Credit Information Suppliers, międzynarodowego Stowarzyszenia, zrzeszającego największą grupę rejestrów kredytowych na świecie.
Sylwia Czubkowska
Dziennikarka, Techstorie - Radio TokFM
Sylwia Czubkowska
Dziennikarka, Techstorie - Radio TokFM
Wieloletnia dziennikarka ekonomiczna i technologiczna takich tytułów jak Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna i Przekrój. Prowadząca podcast „Techstorie” w radiu Tok FM.
Twórczyni magazynu Spider’sWeb+ nominowanego w 2022 r. do nagrody Grand Press Digital. Wielokrotnie nominowana do najważniejszych nagród dziennikarskich: Grand Press, nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, nagrody im. Marka Króla. Czterokrotna laureatka nagród Prezesa Urzędu Patentowego za teksty na temat innowacji. Laureatka nagrody im. prof. Romana Czerneckiego oraz nagrody Instytutu Reportażu “Temat: uchodźcy”.
Autorka książki “Chińczycy trzymają nas mocno”, wydanej w 2022 r. przez wydawnictwo Znak.
Krzysztof Daniel
Senior Strategy Consultant, DXC Technology
Krzysztof Daniel
Senior Strategy Consultant, DXC Technology
Dominik Dębowski
Development Manager & Business Intelligence Architect, EBIS
Development Manager i Business Intelligence Architect w EBIS, specjalizujący się w projektowaniu i wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań analitycznych z wykorzystaniem Power BI, Microsoft Fabric oraz Microsoft Azure. Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu w obszarze danych oraz szerokiej znajomości narzędzi tworzy zaawansowane rozwiązania wspierające efektywność procesów decyzyjnych w organizacjach.
Współtwórca Krakowskiej Grupy Użytkowników Power BI & Fabric oraz regularny prelegent na konferencjach branżowych, gdzie dzieli się wiedzą o najnowszych technologiach i trendach w analizie danych.
Dominik Dobek
Dyrektor Programowy, Związek Cyfrowa Polska
Dominik Dobek
Dyrektor Programowy, Związek Cyfrowa Polska
Katarzyna Dubno
Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych, ESG i Ekonomiki Zdrowia, Adamed Pharma S.A.
Katarzyna Dubno
Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych, ESG i Ekonomiki Zdrowia, Adamed Pharma S.A.
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, studiów podyplomowych we Francuskim Instytucie Zarządzania oraz Strategic Leadership Academy w ICAN Institute.
Z Adamed Pharma związana od 2010 roku. Odpowiada za globalne działania firmy w obszarze: Public Relations, Public Affairs, ESG a także opracowanie i realizację strategii refundacji produktów Adamed Pharma.
Współtwórczyni i Członek Zarządu Fundacji Adamed, której flagowym programem jest ADAMED SmartUP, program dla młodzieży uzdolnionej w kierunku nauk ścisłych i przyrodniczych. Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego „Krajowi Producenci Leków”. W Polskiej Radzie Biznesu pełnomocnik zarządu ds. promocji przedsiębiorczości. Członek Rady Konsultacyjnej ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Członek Rady Biznesu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W 2024 r. wybrana przez „Rynek Zdrowia” 5. z 50 najbardziej wpływowych kobiet w systemie ochrony zdrowia w Polsce.
Łukasz Dylewski
Chief Data Officer, Leroy Merlin
Łukasz Dylewski
Chief Data Officer, Leroy Merlin
Tomasz Haiduk
Prezes, Forum Automatyki i Robotyki Polskiej
Tomasz Haiduk
Prezes, Forum Automatyki i Robotyki Polskiej
Ekspert w dziedzinie zastosowania automatyki i robotyki, tematyki Industry 4.0 i Internetu Rzeczy. Od początku kariery zawodowej związany z sektorem przemysłowym, szczególnie z zastosowaniami automatyki i techniki napędowej w nowoczesnych liniach produkcyjnych i wytwórczych. Specjalista w zakresie sieci przemysłowych, sterowań PLC / DCS / CNC oraz automatyzacji linii produkcyjnych..
Wiele lat związany z firmą Siemens, gdzie odpowiadał za rozwój sprzedaży w takich obszarach jak przemysł samochodowy, maszynowy, spożywczy, chemia i branża wydobywcza, pełniąc funkcję Dyrektora Sektora Industry oraz Członka Zarządu.
Ekspert w Zespole ds. Transformacji Przemysłowej przy Ministerstwie Rozwoju.
Wykładowca i członek Rady Programowej Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej w obszarze studiów MBA Przemysł 4.0.
Prezes Forum Automatyki i Robotyki Polskiej (FAIRP) – związku pracodawców, grupującego polskie firmy inżynierskie z obszaru robotyki i automatyki przemysłowej.
Absolwent Politechniki Warszawskiej, Instytutu Automatyki Przemysłowej, Wydziału Mechaniki Precyzyjnej, a także Akademii im. Leona Koźmińskiego, gdzie ukończył studia MBA. Doktorant SGH w Kolegium Zarządzania i Finansów.
Karolina Henzel
Data Enablement Tribe Lead, T-Mobile Polska
Od ponad 10 lat specjalizuje się w opracowywaniu i wdrażaniu strategii transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Tworzyła zaawansowane rozwiązania oparte na analizie danych oraz wysokoskalowalnych platformach danych. Zrealizowane projekty w różnych branżach i zdobyte doświadczenie umożliwiają jej skuteczne przekształcanie organizacji dowolnej wielkości w kierunku modelu „data-driven”. Obecnie zarządza departamentem Data Enablement w T-Mobile Polska, gdzie odpowiada za podnoszenie dojrzałości organizacji w zakresie wykorzystania danych, zarządzania danymi i ich demokratyzację. Jest prelegentką na konferencjach branżowych takich jak Data Economy Congress oraz CDO Forum. Należy do Komitetu CDOs & CIOs przy Data Economy Congress oraz Rady Programowej CDO Forum. Prowadzi także zajęcia na studiach Tech MBA na AGH oraz na Akademii Leona Koźmińskiego.
Małgorzata Hoch-Zwolińska
Kierownik Działu Serwisu Wysokościowego TW, Departament Eksploatacji Energetyki Wiatrowej, PGE Energia Odnawialna
Małgorzata Hoch-Zwolińska
Kierownik Działu Serwisu Wysokościowego TW, Departament Eksploatacji Energetyki Wiatrowej, PGE Energia Odnawialna
Z branżą OZE i PGE Energią Odnawialną związana od 10 lat. Jako absolwentka geodezji na Politechnice Warszawskiej i geografii na Uniwersytecie Warszawskim zaczynała jako analityk GIS. W miarę rozwoju technologii dronowej i coraz szerszego jej wykorzystywania przy inspekcjach łopat, jej obszar zainteresowań przeniósł się w kierunku eksploatacji turbin. Obecnie jest odpowiedzialna za utrzymanie łopat turbin wiatrowych floty PGE Energii Odnawialnej w sprawności operacyjnej. Począwszy od inspekcji po planowanie napraw. Ukończyła kurs GWO Blade Repair oraz dostępu linowego IRATA, aby móc w pełni zrozumieć technologię i uczestniczyć w wykonywanych naprawach. Dzięki połączeniu punktu widzenia kierownika i technika wiedziała jakie aplikacje przyspieszą i usprawnią prace w terenie. A to bezpośrednio przełożyło się na pozytywny efekt współpracy z PGE Systemy i umożliwiło powstanie aplikacji BIMS (Blade Inspection Management System).
Karol Jaroszewski
Dyrektor ds. innowacji i rozwoju w zakresie danych w Europie, Visa
Związany z Visa od ponad 7 lat. Jest współtwórcą projektu Visa Data Science Lab w Europie Środkowo-Wschodniej, którym kierował przez 4 lata. Aktualnie odpowiada za innowacje i rozwój w zakresie danych w Europie. Posiada również ponad 12 lat doświadczenia w bankowości. Specjalizuje się w wykorzystywaniu danych do tworzenia i wdrażania nowych rozwiązań oraz wspierania decyzji biznesowych, zarówno w branży bankowej, jak i płatniczej. Karol, wraz z zespołem specjalistów Visa, pracuje nad rozwojem nowoczesnych technik wykorzystywania danych, szczególnie w zakresie budowania modeli, badania skłonności i predykcji.
Prywatnie także pasjonat danych. Ukończył Szkołę Główną Handlową na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne.
Karolina Kilijańczyk
Data & Analytics Principal, DXC
Ekspertka z prawie 20-letnim doświadczeniem w doradztwie IT, sprzedaży oraz consultingu procesów biznesowych. Przez lata współpracowała z czołowymi organizacjami, realizując z sukcesem liczne projekty z obszaru Data & Analytics. Specjalizuje się w wykorzystywaniu danych do tworzenia innowacyjnych rozwiązań wspierających transformację cyfrową przedsiębiorstw. Karolina z pasją dzieli się swoją wiedzą, pomagając firmom odkrywać pełny potencjał danych w celu osiągania strategicznych przewag rynkowych.
Radosław Kita
AI Director, TVN Warner Bros Discovery
Radosław Kita
AI Director, TVN Warner Bros Discovery
Maciej Konieczka
Head of Data & Analytics, Veolia Energy Contracting Poland
Maciej Konieczka
Head of Data & Analytics, Veolia Energy Contracting Poland
Kamil Konikiewicz
Head of Data Science, Allegro
Kamil Konikiewicz
Head of Data Science, Allegro
Ligia Kornowska
Chairperson of the Board, Data Lake
Ligia Kornowska
Chairperson of the Board, Data Lake
lekarz, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, organizacji zrzeszającej największą liczbę szpitali w Polsce. Propagatorka AI w medycynie, liderka Koalicji AI w zdrowiu. Co-founder i Prezes Zarządu Data Lake i Fundacji Podaruj Dane. Wyróżniona na listach „25 under 25” i „30 under 30” Forbes’a, od 4 lat wyróżniana na liście „100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia”. Była CEO/dyrektor kilku startupów medycznych. Prelegentka i moderator licznych konferencji sektora ochrony zdrowia o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Dariusz Korzun
Director, Global Cloud Solution Architecture, Generative AI Platform Chief Architect, PepsiCo
Dariusz Korzun to doświadczony lider technologiczny z bogatym doświadczeniem w chmurze obliczeniowej, sztucznej inteligencji i cyfrowej transformacji. Jako Dyrektor Globalnej Architektury Rozwiązań Chmurowych oraz Główny Architekt Platformy Generatywnej AI w PepsiCo, odpowiada za projektowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w całej organizacji. Jest aktywnym członkiem FinOps Foundation. Posiada liczne certyfikaty HashiCorp, AWS, Azure, Kubernetes i Cloud Native Associate. Dariusz wielokrotnie wyróżniany był za innowacyjność i osiągnięcia w branży technologicznej.
Łukasz Krause
Dyrektor Pionu Cyfryzacji i IT, Medicover
Łukasz Krause
Dyrektor Pionu Cyfryzacji i IT, Medicover
Ewa Kryszkiewicz
CEO, EXACT Coaching & Business
Ewa Kryszkiewicz
CEO, EXACT Coaching & Business
Psycholog biznesu, Certyfikowany trener biznesu i intermentoringu, Coach, Certyfikowany Asesor AC/DC. CEO EXACT Coaching & Business. Doświadczony manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu działami rozwoju i działami HR w międzynarodowych firmach. Od 2007 r. współpracuje z zarządami firm, wdraża projekty rozwoju kompetencji menedżerów i zespołów, kultury innowacji. Przygotowuje multidyscyplinarne zespoły projektowe do wdrożeń w procesach zmian i restrukturyzacji. Ekspertka w tematach: zarządzania, sprzedaży, procesie zmianą, komunikacji i negocjacji, wielopokoleniowości, coachingu menedżerskiego, mentalhealth, kompetencji osobistych, intermentoringu, Design Thinking w tworzeniu unikatowych produktów i usług. Coach i autorka innowacyjnych projektów rozwojowych dla biznesu. Biznes partner.
Maciej Krywoniuk
Szef Departamentu Strategii, Citi Handlowy
Maciej Krywoniuk
Szef Departamentu Strategii, Citi Handlowy
Pamela Krzypkowska
Dyrektorka Departamentu Badań i Innowacji, Ministerstwo Cyfryzacji
Pamela Krzypkowska
Dyrektorka Departamentu Badań i Innowacji, Ministerstwo Cyfryzacji
Pamela Krzypkowska jest specjalistką w dziedzinie cyfryzacji, z bogatym doświadczeniem w zakresie sztucznej inteligencji i nowych technologii. Obecnie pełni funkcję Dyrektorki Departamentu Badań i Innowacji w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie kieruje strategią odpowiedzialnej cyfryzacji Polski w erze AI.
Wcześniej pracowała jako AI Cloud Solution Architect w firmie Microsoft, gdzie była odpowiedzialna za prowadzenie flagowych projektów z zakresu sztucznej inteligencji dla największych klientów w Polsce. Jej praca w Microsoft obejmowała szeroki zakres działań, od MLOps (zarządzanie cyklem życia modeli AI) po rozwój i implementację modeli, oraz pracę z modelami generatywnymi.
Oprócz pracy zawodowej, Pamela jest aktywnie zaangażowana w działalność edukacyjną. Wykłada na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Politechnice Warszawskiej, aktywnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jej zajęcia cieszą się dużym uznaniem dzięki jej umiejętności przekazywania skomplikowanych zagadnień w przystępny sposób.
Radosław Maćkiewicz
CEO, Centralny Ośrodek Informatyki
Radosław Maćkiewicz
CEO, Centralny Ośrodek Informatyki
Radosław Maćkiewicz – doświadczony menadżer w branży nowych technologii, w szczególności w obszarach chmury obliczeniowej, cyberbezpieczeństwa oraz zarządzania usługami IT. Wykładowca akademicki z zakresu nowych technologii, przedsiębiorczości oraz praktycznej psychologii zarządzania.
Przez wiele lat pracował dla globalnych dostawców rozwiązań informatycznych, w tym dla Microsoft oraz Hewlett-Packard.
Ukończył Politechnikę Warszawską oraz studia MBA, realizowane przez Szkołę Biznesu przy Politechnice Warszawskiej wspólnie z London Business School, HEC Paris oraz NHH Norwegian School of Economics.
Łukasz Michalczyk
Chief Data Officer, Director of Data & Advanced Analytics Center, Link4
Łukasz Michalczyk
Chief Data Officer, Director of Data & Advanced Analytics Center, Link4
Od 2019 roku Chief Data Officer w LINK4, gdzie odpowiada za transformację firmy w Data Driven Company. Od ponad 13 lat zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań opartych o zaawansowaną analizę danych. Przed LINK4 doświadczenie zdobywał w firmach Accenture oraz Schneider Electric, realizując projekty zarówno polskie, jak i międzynarodowe.
Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Artur Miękina
Dyrektor Sprzedaży Projektowej i Rozwoju e-Biznesu, Asseco Data Systems
Artur Miękina
Dyrektor Sprzedaży Projektowej i Rozwoju e-Biznesu, Asseco Data Systems
Dyrektor Sprzedaży Projektów Kluczowych Asseco Data Systems – ekspert eID, eIDAS
Absolwent Uczelni Łazarskiego. Wiceprzewodniczący i ekspert Komitetu Administracji Cyfrowej PIIT, Wiceprzewodniczący i Członek Rady Związku Cyfrowa Polska. Od prawie 20 lat związany z zagadnieniami architektury klucza publicznego (PKI) w tym podpisu elektronicznego. Obecne zainteresowania obejmują usługi zaufania i identyfikacji elektronicznej wynikające z rozporządzenia eIDAS oraz procesy transformacji cyfrowej i paperless. Współtworzył jedno z kwalifikowanych Centrów Certyfikacji w Polsce oraz uczestniczył w kluczowych projektach informatycznych z zakresu identyfikacji i uwierzytelniania. Pracę w Asseco Data Systems rozpoczął w czerwcu 2016 roku.
Janusz Naklicki
Chief Strategy Officer, Synerise
Janusz Naklicki
Chief Strategy Officer, Synerise
Synerise to jedna z najbardziej zaawansowanych spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data, będąca laureatem licznych, prestiżowych nagród międzynarodowych i krajowych, takich jak np.: tytuł najszybciej rosnącej polskiej spółki AI w Europie wg Financial Times 2022 oraz 2023. Technologia Synerise wykorzystuje dane behawioralne i sztuczną inteligencję, aby pomóc firmom i organizacjom zrozumieć potrzeby, preferencje, zachowania ludzi, uniknąć oszustw i sprawić, by interakcje między ludźmi, a marką były wyjątkowe i spersonalizowane.
Janusz Naklicki jako Chief Strategy Officer od pięciu lat kieruje strategią i międzynarodową ekspansją Synerise na rynkach globalnych.
Przed dołączeniem do zespołu Synerise, Janusz Naklicki pełnił szereg wysokich stanowisk w firmie Oracle. Jako wiceprezes ds. sprzedaży technologii odpowiadał za skuteczny rozwój biznesu w gospodarkach wschodzących na różnych obszarach, obejmując Europę Środkową, Bliski Wschód i Afrykę Subsaharyjską.
Janusz jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Zdobył tytuł MBA studiując na University of Minnesota w ramach stypendium Komisji Fulbrighta. Ukończył również kursy menedżerskie w zakresie negocjacji i konkurencyjnego procesu decyzyjnego na Harvardzie i Wharton.
Ojciec trójki dzieci, przyjaciel border collie, lubi jeździć na nartach, nurkować i fotografować dziką przyrodę
Maciej Nawrocki
Chief Data Officer, Bank Pekao
Prawdopodobnie pierwszy Chief Data Officer wśród polskich instytucji finansowych…
W Banku Pekao od 3 lat, wcześniej 8 lat pracy dla banku Credit Agricole. Odpowiedzialny za zarządzanie i governance danych, w tym za zarządzanie ich jakością. Wcześniej kierował obszarem hurtowni danych oraz był odpowiedzialny za koordynację rozwiązań BI. Jest ekspertem z zakresu ICT, m.in. numerycznej analityki dużych zbiorów danych, technologii optymalizacyjnych, systemów i rozwiązań telekomunikacji mobilnej, zagadnień klasy Smart City oraz rozwoju biznesu i zarządzaniu innowacjami w ww. obszarach. Posiada doświadczenia zdobyte w Europie zarówno w przemyśle, R&D jak i konsultingu w obszarach IT, telekom & banking w pracy dla instytucji regulacyjnych, operatorów telekomunikacyjnych i niezależnych firm technologicznych. Jest ekspertem Komisji Europejskiej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w zakresie projektów badawczo-rozwojowych w obszarach ICT, w tym analityki i Big/Smart Data. Jest również autorem ponad 40 publikacji, w tym książki z obszaru optymalizacji sieci mobilnych wydanej przez John Wiley & Sons oraz China Machine Press.
Mateusz Oleksy
Dyrektor ds. inicjatyw strategicznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa
Mateusz Oleksy
Dyrektor ds. inicjatyw strategicznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa
W Visa odpowiada za zarządzanie rozwojem płatności cyfrowych, ze szczególnym uwzględnieniem płatności w e-commerce oraz najważniejszych partnerstw w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest zaangażowany w długoletnie projekty, koordynujące pracę zespołów Visa działających na rynkach CEE i poza regionem. W ramach swojego poprzedniego stanowiska w Visa zarządzał sprzedażą na rynku polskim.
Wcześniej w Citi Handlowy na stanowisku Head of Portfolio Strategy and Partnerships Department zarządzał zespołem odpowiedzialnym za rozwój biznesu kart kredytowych. Nadzorował także zwiększanie wartości dla klientów poprzez wdrażanie ulepszeń produktów, nowych programów nagród
i kampanii marketingowych.
Jako manager z wieloletnim doświadczeniem stawia na pracę zespołową oraz ciągłe doskonalenie.
Luiza Pawela
Chief Data&AI Officer, Agora SA
Luiza Pawela
Chief Data&AI Officer, Agora SA
Luiza Pawela od początku swojej kariery zawodowej specjalizuje się w analizie danych i machine learningu. Najpierw jako jako pracownik naukowy, a następnie jako analityk oraz data scientist w BZWBK (Santander) i Allegro. Od 2014 roku odpowiada za obszar big data, NLP oraz system rekomendacji w Agorze. Obecnie pełni również rolę CDAO Grupy Agora.
Aleksandra Pędraszewska
Head of AI Safety, Elevenlabs
Aleksandra Pędraszewska
Head of AI Safety, Elevenlabs
Aleksandra Pedraszewska jest dyrektorką ds. bezpieczeństwa sztucznej inteligencji w ElevenLabs – firmie oferującej wiodące narzędzia audio AI do generowania głosów, narracji i dubbingu treści w 30 językach. Z ElevenLabs, wycenianego na 1,1 mld USD, korzysta obecnie ponad milion użytkowników na całym świecie i większość firm z listy Fortune 500. Projekty, które prowadzi Aleksandra mają na celu zapewnienie, aby systemy ElevenLabs były wdrażane i wykorzystywane w bezpieczny sposób, maksymalizując potencjał sztucznej inteligencji poprzez współpracę z wiodącymi firmami technologicznymi i sektorem publicznym. Aleksandra ma rozległe doświadczenie produktowe i operacyjne; przez 7 lat zarządzała firmą technologiczną VividQ. Studiowała ekonomię i politykę technologiczną na Uniwersytecie w Cambridge. Została wyróżniona na europejskiej i polskiej liście Forbes „30 under 30”.
Robert Pławiak
CIDO / CTO, Polpharma
Robert Pławiak od listopada 2022 roku pełni rolę CIDO w Polpharma, w okresie czerwiec 2018 do październik 2022 Prezes Zarządu spółki Intelligent Logistic Solutions (IT SHARED SERVICES i Software House w Grupie PELION i Prezes Fundacji IT LEADER CLUB POLSKA) .
Jest absolwentem warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku systemy komputerowe oraz studiów MBA w Szkole Głównej Handlowej. W 2022 roku ukończył studia na Cambridge University School w obszarze Digital Disruption Transformation and Strategy. Po ponad 4 letniej transformacji Spółki we wrześniu 2022 zakwalifikował się do finału, prestiżowej nagrody Digital Excellence Awards w kategorii „Transformational Capabilities”. Posiada sięgające blisko dwóch dekad doświadczenie menadżerskie, liderskie w sektorach ubezpieczeń, bankowości, leasingu, farmacji i ochrony zdrowia. Zdobył je zarządzając procesami związanymi z informatyzacją, digitalizacją, zarządzaniem projektami i programami, cyberbezpieczeństwem, budowaniem i realizacją strategii IT w instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych w naszym kraju.
W dotychczasowej karierze Robert Pławiak był związany m.in. Grupą PZU (PZU SA, PZU Życie SA), Grupą EFL, z Bankiem Handlowym S.A., Inteligo Financial Services S.A., EFG Eurobank Ergasias S.A. (marka PolbankEFG), Funduszem Mikro Sp. z o.o., FM BANK S.A., Raiffeisen Bank Polska S.A. oraz aktywny członek stowarzyszeń PMI International&Polska, ISACA oraz ISSA i aktywny prelegent na wielu konferencjach branżowych w Polsce organizowanych przez PMI, ISACA, ISSA, Puls Biznesu, Rzeczpospolita.
W wyżej wymienionych spółkach Robert Pławiak , opracowywał i implementował strategie IT, wprowadzał transformacje zespołów, cyfrowe transformacje w podległych mu pionach technologii, prowadził i rozwijał projekty informatyczne na skalę międzynarodową, a także odpowiadał za optymalizację i zwiększenie efektywności kosztowej IT.
Ostatnie cztery lata (2018-2022) jako Prezes i grupowy CIO wdrożył wiele zmian w procesach biznesowych w branży farmaceutycznej i ochrony zdrowia. Przyczynił się do zbudowania m.in. nowego systemu do dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19 w Polsce, dokonał optymalizacji procesów biznesowych w oparciu o wdrożenie, modernizację rozwiązań IT m.in. WMS, TMS i ERP. W Grupie Pelion odpowiadał za procesy M&A, zakończone sukcesem i przeniesieniem zarządzania siecią szwedzkich Aptek oraz ekosystemu IT do Polski.
Jako Chief Information Officer w Grupie EFL, odpowiadał m.in. za opracowanie i wdrożenie strategii IT, transformację IT dla Grupy na lata 2017 – 2020, a także budowę i implementację strategii architektury korporacyjnej oraz sourcingu IT w spółkach Grupy EFL.
Wśród swoich największych sukcesów zalicza transformację IT w Grupie PZU, wdrożenie nowego, innowacyjnego rozwiązania do obsługi procesów ubezpieczeniowych firmy Guidewire (był to największy tego typu projekt w Polsce), zmianę i transformację IT w Grupie EFL, budowę systemu IT do dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19 w czasie pandemii, uruchomienie systemów IT wspomagających migrantów z Ukrainy w czasie wojny. Największy nacisk kładzie na współpracę z ludźmi nie zapominając o determinacji, wskazywaniu drogi (strategii) oraz angażowania do osiągania celów Zespołu we współpracy z biznesem.
Robert Poznański
Analityk usług zaufania, Asseco Data Systems
Robert Poznański
Analityk usług zaufania, Asseco Data Systems
W 2008 roku ukończył Wojskową Akademię Techniczną na wydziale Cybernetyki ze specjalizacją kryptologia, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera. Ukończył również szkolenia z metodyk zarządzania projektami PRINCE2 oraz AgilePM, a także jest audytorem ISO/IEC 27001. Karierę zawodową rozpoczął w Krajowej Izbie Rozliczeniowej, następnie pracował w Instytucie Maszyn Matematycznych, Centralnym Ośrodku Informatyki oraz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej. We wrześniu 2021 r. rozpoczął pracę na stanowisku analityka w Asseco Data Systems w Pionie Usług Bezpieczeństwa i Zaufania. Od początku kariery zawodowej związany jest przede wszystkim z obszarami usług zaufania w szczególności podpisów elektronicznych, systemów PKI i bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz systemów identyfikacji elektronicznej. Odpowiadał za realizację wielu projektów np. budowa i wdrożenie węzła eIDAS w Polsce oraz wsparcie w nadzorze polskiego schematu identyfikacji elektronicznej. Był przedstawicielem Ministerstwa Cyfryzacji w grupach roboczych przy Komisji Europejskiej związanych z obszarem rozporządzenia eIDAS, w szczególności usług eID: eIDAS Technical Subgroup, eIDAS Expert Group, Cooperation Network oraz European Blockchain Systems Infrastructure. W Asseco Data Systems kontynuuje prace w zakresie systemów identyfikacji elektronicznej oraz wdrażania rozwiązań kryptografii post kwantowej w obszarze usług zaufania. Jest członkiem różnych grup roboczych związanych z usługami zaufania oraz identyfikacją elektroniczną działających w ramach European Signature Dialog oraz Związku Banków Polskich.
Edi Pyrek
Współzałożyciel Global Artificial Intelligence Alliance
Edi Pyrek
Współzałożyciel Global Artificial Intelligence Alliance
dr Dominik Rozkrut
Prezes, Główny Urząd Statystyczny
dr Dominik Rozkrut
Prezes, Główny Urząd Statystyczny
Dominik Rozkrut jest Prezesem Głównego Urzędu Statystycznego, Prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Statystyki Oficjalnej i Wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Statystycznego. Jest członkiem Komitetu ds. Europejskiego Systemu Statystycznego, Komitetu ds. Statystyki i Polityki Statystycznej OECD. Jest wiceprzewodniczącym Biura Konferencji Statystyków Europejskich UNECE i współprzewodniczącym Grupy Wysokiego Szczebla UNECE ds. Modernizacji Statystyki Oficjalnej. Na poziomie ONZ pełni funkcję współprzewodniczącego Grupy Roboczej ds. Zarządzania Danymi; angażuje się także w wiele innych grup. Jest członkiem Komitetu ISI ds. Statystyki Rolniczej (ISI-CAS). Był członkiem dwóch grup eksperckich Komisji Europejskiej: ds. udostępniania danych między przedsiębiorstwami a rządami (2019–2020) oraz ds. ułatwiania korzystania z nowych źródeł danych na potrzeby statystyk urzędowych (2021–2022). Karierę zawodową rozpoczął i kontynuuje w Katedrze Statystyki i Ekonometrii Uniwersytetu Szczecińskiego. Odbył staże na Uniwersytecie Massachusetts, Politechnice Lappeenranta oraz UNU-MERIT.
Agnieszka Szopa-Maziukiewicz
Prezes Zarządu Digital Fingerprints & Dyrektor Zarządzająca Obszarem IT w BIK
Agnieszka Szopa-Maziukiewicz
Prezes Zarządu Digital Fingerprints & Dyrektor Zarządzająca Obszarem IT w BIK
Absolwentka kierunku matematyka na Wydziale Nauk Ścisłych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Siedlcach (obecnie Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny) oraz studiów Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim.
Od 2013 r. związana z Grupą BIK jako Dyrektor Zarządzający Obszarem IT.
Pani Agnieszka Szopa-Maziukiewicz swoje bogate doświadczenie zdobywała w bankowości. Zaczynała w obszarze IT, w latach 1993 – 2000 w AmerBanku S.A. (DZ Bank). W latach 2001–2010 sprawowała szereg funkcji menedżerskich w Raiffeisen Bank Polska, odpowiadała m.in. za obszar zarządzania projektami, rozwój i utrzymanie systemów IT. Następnie była zastępcą dyrektora IT, odpowiedzialną za rozwój i projekty w Deutsche Banku PBC. W latach 2011 – 2013 pełniła rolę dyrektora Departamentu IT w Kredyt Banku. Doskonaliła się w obszarach zarządzania, finansów oraz IT, kończąc m.in. Akademię Zarządzania Harvard Business Review a także szkolenia PMI, CMMI i ITIL Foundation. W 2018 r. została uhonorowana Diamentem CIO sektorowej innowacji, plasując się w pierwszej trójce najlepszych szefów IT w Polsce.
Od lipca 2019 r. do grudnia 2022 r., jako wiceprezes BIG InfoMonitor, odpowiadała za zarządzanie procesami związanymi z jakością danych i informacją gospodarczą w bazie BIG, automatyzację procesów operacyjnych oraz za nadzór nad pionem projektów informatycznych.
Od 17.11.2022 r. objęła funkcję prezesa zarządu spółki Digital Fingerprints, zarządzając równocześnie Obszarem IT Grupy BIK.
Adam Szymański
CTO, Oxla
Adam Szymański
CTO, Oxla
Michał Tabor
Ekspert Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Michał Tabor
Ekspert Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Aleksandra Trojanowska
Sustainability Transformation Lead, Associate Director, Colliers
Aleksandra Trojanowska jest ekspertką z 15-letnim doświadczeniem w zakresie strategii zielonej transformacji, dekarbonizacji i raportowania zrównoważonego rozwoju. Jest autorką dwóch raportów poświęconych tej tematyce: „Nie ma dekarbonizacji bez digitalizacji” i „7 emerging trends in ESG” oraz licznych artykułów tematycznych. Do realizowanych przez nią projektów należą m.in. Program Zrównoważonej Transformacji Grupy Colliers oraz strategia dekarbonizacji Grupy ORLEN. Jest też autorką licznych strategii korporacyjnych wiodących przedsiębiorstw użyteczności publicznej i energetycznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Aleksandra jest członkinią stowarzyszenia międzynarodowych audytorów finansowych ACCA. Ukończyła programy menadżerskie na uniwersytetach Sloan MIT, INSEAD, Kellogg i Stanford. Aktywnie dzieli się wiedzą na tematy zrównoważonej transformacji na rozmaitych wydarzeniach m.in. ACCA, PIBR i konferencjach branżowych w Polsce, Londynie i Mediolanie.
Beata Tylman-Nowakowska
Director, Primary Market Department, Warsaw Stock Exchange
Dyrektorka Działu Rynku Pierwotnego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), odpowiadająca za pozyskiwanie nowych emitentów na rynki prowadzone przez GPW, utrzymanie relacji z emitentami oraz realizację wybranych strategicznych projektów GPW, w tym projektu utworzenia ESG Data Hub. Posiada ponad 24-letnie szerokie doświadczenie zawodowe zdobyte na rynku finansowym. W swojej karierze skupiała się na rozwoju obszarów biznesowych w instytucjach finansowych, głównie w bankach, firmach inwestycyjnych i towarzystwach funduszy inwestycyjnych. Zarządzała licznymi projektami, tworząc i implementując strategie korporacyjne oraz komunikacyjne. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Członkini Project Management Institute, międzynarodowej organizacji non-profit skupiającej profesjonalistów z branży zarządzania projektami. Ambasadorka organizacji Green Project Management, promującej zrównoważone praktyki zarządzania projektami na całym świeci. Jej misją jest transformacja strategicznych koncepcji w realne, mierzalne efekty z uwzględnieniem wartości i potrzeb interesariuszy.
Link do profilu na LI: https://www.linkedin.com/in/beatatylmannowakowska/
Mariusz Ustyjańczuk
ESG Technology Leader, Deloitte Central Europe
Mariusz Ustyjańczuk
ESG Technology Leader, Deloitte Central Europe
Mariusz Ustyjańczuk jest partnerem z ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym w obszarze zarządzania ryzykiem i technologii. W swojej roli skupia się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii do adresowania potrzeb biznesu w zakresie ESG. Przez ostatnie lata może pochwalić się sukcesami w zakresie budowania praktyki Risk Advisory, w tym sustainability & climate, third party risk, cyber czy financial crime w Polsce i Europie Środkowej.
Szymon Wałach
Współprzewodniczący Rady Programowej Data Economy Congress, Wiceprezes Zarządu, InPost
Paweł Westfalewicz
Dyrektor Departamentu Architektury, PGE Systemy
Paweł Westfalewicz
Dyrektor Departamentu Architektury, PGE Systemy
Związany z rynkiem IT od ponad 15 lat. Tworzy strategie i projektuje architektury biznesowe dla branży IT. Jego wiedza i kompetencje obejmują pełen zakres aktualnych aspektów IT: od infrastruktury, wirtualizacji, usług/chmury i przetwarzania bezserwerowego, po strategię technologiczną i transformację biznesową. Posiada udokumentowane doświadczenie w przeprowadzaniu złożonych transformacji IT oraz budowaniu kompleksowych korporacyjnych strategii IT obejmujących różne domeny.
Marek Wilczewski
Managing Director of Information, Data & Analytics Management, Grupa PZU
Marzena Wiszniewska
Data Governance Head, Citi Handlowy
Marzena Wiszniewska
Data Governance Head, Citi Handlowy
Marzena posiada ponad kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w bankowości, w różnych obszarach, takich jak między innymi: zarządzanie procesami, zarządzanie projektami, zarządzanie jakością i doświadczeniami klientów, czy też zarządzanie ryzykiem i kontrolą.
Od 2018 r. Marzena zarządza jakością danych w Citi Handlowy w Polsce, a od 2021 r. jest odpowiedzialna za cały obszar zarządzania danymi, w szczególności jest odpowiedzialna za wdrażanie strategii i modelu zarządzania danymi oraz realizację inicjatyw mających wpływ na poprawę jakości danych i ograniczenie ryzyka związanego z danymi. Marzena była członkiem DAMA International, obecnie jest aktywnym członkiem The Data Management Community oraz CDO (Chief Data Officers) Forum Club w Polsce.
Marzena ukończyła Ekonomię na Uniwersytecie w Białymstoku oraz Zarządzanie Jakością w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Marzena jest też profesjonalnym Trenerem Biznesu oraz Ekspertem w zakresie Doskonalenia Procesów (Lean Black Belt).
Prywatnie Marzena jest entuzjastką rozwoju osobistego oraz rozwoju idei różnorodności i budowania kultury przynależności (Diversity & Inclusion), jak również innych nowoczesnych idei rozwoju przywództwa (np. empatia i etyka w biznesie, komunikacja bez przemocy). Od kilku lat jest Członkiem Komitetu Sterującego CitiWomen w Citi Handlowy oraz aktywnie uczestniczy w wielu Programach Mentoringowych (Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet, IT for She, Fundacji Ashoka) oraz projektach wolontariackich Fundacji Citi Handlowy.
Robert Woźniak
CEO, Elitmind
Robert Woźniak
CEO, Elitmind
Doradca klientów strategicznych w obszarze business intelligence oraz biznesowego zastosowania sztucznej inteligencji. Od 8 lat współtworzy z Radosławem Kępą firmę Elitmind, będącą liderem rynku usług profesjonalnych data & ai w Polsce, Europie Centralnej, Zachodniej oraz na Bliskim Wschodzie, partnera roku 2023 Microsoft Polska w ai i azure. Od dwóch lat obejmuje stanowisko prezesa spółki. Absolwent Politechniki Lubelskiej, kierunek Inżynierskie Zastosowanie Informatyki, prelegent wielu konferencji tematycznych, szczególnie w obszarze energetyki, finansów czy controllingu.
Mirosław Wróblewski
Prezes, Urząd Ochrony Danych Osobowych
Mirosław Wróblewski
Prezes, Urząd Ochrony Danych Osobowych
Absolwent studiów prawniczych oraz politologicznych (specjalizacja – stosunki międzynarodowe). Jest autorem blisko 100 artykułów i publikacji naukowych z zakresu prawa konstytucyjnego, międzynarodowego, europejskiego oraz ochrony praw człowieka. Były Przewodniczący Komisji Praw Człowieka przy Krajowej Radzie Radców Prawnych.
W latach 2007–2024 pełnił funkcję dyrektora Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.
Był członkiem zarządu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej (EU Fundamental Rights Agency) na kadencję w latach 2012-2017. W 2012 r. wybrany na przewodniczącego Komisji Budżetowej Agencji, a w 2014 r. wybrany przez zarząd do 4-osobowego Executive Committee w Agencji.
Był ekspertem w projektach na zaproszenie instytucji międzynarodowych (m.in. Rada Europy, Europejska Komisja przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (ECRI), Komisja Europejska, Wysoki Przedstawiciel ONZ ds. Praw Człowieka) oraz krajowych (w Europie i Azji). Od marca 2019 do 25 stycznia 2024 r. był członkiem zarządu Europejskiej Sieci Krajowych Instytucji Ochrony Praw Człowieka (ENNHRI).