dr Mariusz Cholewa
Współprzewodniczący Rady Programowej Data Economy Congress; CEO BIK & President ACCIS
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W 2005 r. uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii. Ukończył również podyplomowe studia Bankowości i Finansów, specjalność bankowość inwestycyjna, organizowane przez Uniwersytet Guildhall w Londynie, Gdańską Akademię Bankową oraz Uniwersytet Gdański.
Pan Mariusz Cholewa w latach 1993 -1998 współpracował z Gdańską Akademią Bankową, m.in. jako członek zarządu, a jednocześnie brał udział w badaniach dotyczących restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków, prowadzonych przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. W latach 1995 -2003 wykładał na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Zarządzania. W okresie 2007 – 2010 był prezesem Zarządu Banku Rozwoju Cukrownictwa S.A. Od 1998 r. do 2013 r. związany z Bankiem Handlowym w Warszawie S.A. (Citi Handlowy), gdzie zajmował szereg stanowisk managerskich, a do kwietnia 2013 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Strategii. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek m.in. z branży bankowej, inwestycyjnej, ubezpieczeniowej oraz leasingowej w tym także w spółkach giełdowych. W latach 2012 – 2013 był członkiem Rady Nadzorczej Biura Informacji Kredytowej S.A.
Od czerwca 2013 r. pełni funkcję prezesa Zarządu BIK S.A. Jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
Od 8 czerwca 2017 r. jest wiceprezesem Zarządu Association of Consumer Credit Information Suppliers, międzynarodowego Stowarzyszenia, zrzeszającego największą grupę rejestrów kredytowych na świecie.
prof. dr hab. Witold Abramowicz
Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
prof. dr hab. Witold Abramowicz
Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Emil Andryszczyk
Dyrektor Biura Digitalizacji Produkcji, ORLEN
Emil Andryszczyk
Dyrektor Biura Digitalizacji Produkcji, ORLEN
Emil Andryszczyk, Dyrektor Biura Digitalizacji Produkcji
Lider, menedżer i architekt z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie transformacji cyfrowej w organizacjach finansowych i produkcyjnych.
Posiada bogate doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji:
• CIO banku,
• dyrektora obszarów strategii biznesowej,
• zarządzania portfelem programów i projektów,
• digitalizacji procesów.
Powyższe doświadczenie zdobył w spółkach branży oil & gas a także w branży konsultingowej, bankowej i administracji centralnej.
Obecnie odpowiada za cyfryzację produkcji rafineryjnej i petrochemicznej w jednej z największych firm w Europie.
Emil Andryszczyk jest propagatorem zorganizowanego podejścia do transformacji organizacji w oparciu o:
• automatyzację procesów biznesowych,
• zarządzanie danymi,
• inteligentne narzędzia informatyczne i kompetencje pracowników.
Wierzy, że dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, platform danych, AI i ML, firmy stoją przed unikalną szansą na tworzenie wartości i przewagi konkurencyjnej w oparciu o dane.
dr Aleksandra Auleytner
Partner, Szefowa Praktyki IP&TMT, kancelaria DZP
dr Aleksandra Auleytner
Partner, Szefowa Praktyki IP&TMT, kancelaria DZP
Specjalista w zakresie w praw na dobrach niematerialnych, prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej, a także prawa nowych technologii oraz e-commerce.
Doradza spółkom z branży technologicznej, w szczególności w zakresie umów wdrożeniowych i utrzymaniowych oraz innych umów typowych dla sektora IT, agencjom reklamowym, stacjom telewizyjnym, producentom odzieży i żywności, spółkom prowadzącym sklepy internetowe.
Autorka szeregu publikacji naukowych z zakresu prawa autorskiego i prawa UE. Wielokrotnie wyróżniona w rankingach prawniczych Chambers Europe, Legal 500, World Trademark Review, IP Stars.
Mateusz Bazan
CEO/Founder, EBIS
Mateusz Bazan
CEO/Founder, EBIS
Prezes Zarządu i założyciel EBIS, jednej z niewielu spółek technologicznych, działających w oparciu o Microsoft Data Stack, która z sukcesami wdraża Microsoft Power BI już od 10 lat tj. początku pojawienia się na rynku tej technologii Business Intelligence.
Wyróżniony dwukrotnie przez Microsoft, w gronie 45 na świecie, FastTrack Recognized Solution Architects. Entuzjasta danych, lubiący rozwiązywać złożone problemy związane z architekturą BI. Ceniony od wielu lat za projekty, w których architektura rozwija zbiory danych i raporty na poziomie korporacyjnym, a jednocześnie pozwala na innowacje dzięki samoobsługowym funkcjom BI i wsparciu dla analizy danych w Excelu.
Prowadził wiele wdrożeń BI z rozwiązaniami SQL Server i Azure, koncentrując się na możliwościach rozwoju tworzonych systemów. Będąc głęboko zaangażowanym w Power BI od czasu jego premiery, Mateusz opowiada się za przyjęciem kultury biznesowej opartej na danych.
Pasjonat technologii oraz gry w golfa. Poszukujący nowych wyzwań sportowych oraz technologicznych.
Rafał Bednarek
Wiceprezes Zarządu, BIK
Rafał Bednarek
Wiceprezes Zarządu, BIK
Piotr Biegun
Chief Operating Officer, Algolytics Technologies
Piotr Biegun
Chief Operating Officer, Algolytics Technologies
Renata Bratkowska
Chief Data Officer, Grupa NEUCA
Renata Bratkowska
Chief Data Officer, Grupa NEUCA
Posiadam ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie analiz danych. Rozpoczynając od analiz wniosków o umów handlowe i kredytowe z klientami poprzez analizę biznesową i analizę BI do zarządzania zespołem analityków BI, developerów budujących i utrzymujących hurtownie danych w chmurze oraz dbających o jakość danych w organizacji.
Od 2019 roku jestem odpowiedzialna za zespół analityków BI w Neuca z którym wdrażam i rozwija Hurtownie Danych jako Dyrektorka ds Programu Zarządzania Danymi (CDO). Cele jaki mi przyświeca jest budowanie wartości z danych oraz wsparcie biznesu w analizach i raportach. Ważnym aspektem jest rozumienie danych oraz podejmowanie decyzji na ich podstawie, a także wykorzystywanie potencjału nowoczesnych technologii.
Jako Dyrektor ds. Zarządzania Danymi realizuje wizję i strategię budowania wartości biznesowej firmy w oparciu o dane. Wdrażając centralną hurtownię danych dla Neuca z wykorzystaniem danych wewnętrznych i zewnętrznych tworzymy przewagę rynkową dla firmy. Celem działania jest przygotowanie i zarządzanie danymi oraz budowa zaawansowanych narzędzi do pracy i podejmowania decyzji przez biznes i pracy operacyjnej.
Dzieląc się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z innymi organizacjami w celu budowania świadomości potencjału drzemiącego w danych.
Ryszard Bryła
Zastępca Dyrektora Biura Teleinformatyki, PKP Intercity
Ryszard Bryła
Zastępca Dyrektora Biura Teleinformatyki, PKP Intercity
Doświadczony menedżer IT z głęboką znajomością sektora przemysłowego. Połączenie wiedzy technologicznej z zakresu IT oraz znajomości procesów biznesowych z umiejętnością zarządzania dużymi strukturami organizacyjnymi, w szczególności działami IT i telekomunikacji. Realizujący z sukcesem programy transformacji cyfrowej dużych organizacji, posiadający umiejętność współpracy z różnymi obszarami biznesowymi. Diament CIO w konkursie Computerworld 2018 roku. Aktywnie dzielący się doświadczeniem w ramach społeczności CIONET.
Marek Chlebicki
Partner, CEE Technology Risk Assurance, PwC Polska
Marek Chlebicki jest Dyrektorem Strategii i Transformacji IT w Grupie Raiffeisen Bank International AG z siedziba w Wiedniu. Marek jest odpowiadzialny za strategie rozwoju IT Grupy, program transformacji technologicznej Yellow Horizon (Transformacja Chmurowa, Data Mesh, Transformacja Systemow Core) oraz innowacje technologiczne. Posiada wieloletnie doswiadczenie w sektorze finansowym za rowno w bankowosci jak i consultingu, w tym bogate doswiadczenie miedynarodowe (pracowal jako Dyrektor w PwC w regionie CEE, byl Dyrektorem Strategii Pionu Operacji miedzynarodowej Grupy bankowej). Marek kieruje sie podejscie od strategii do implementacji, specjalizuje sie w kompleksowych transformacjach biznesowych i technologicznych. Od wielu lat pracuje z technologia w Polsce i regionie CEE – jest pasjonatem nowych technologii i rozwiazan biznesowych opartych o analityke danych.ficzna
Marcin Choiński
AI and Data Director, TVN Warner Bros Discovery
Pasjonat danych, zarządzania nimi i zapewniania ich ładu, rozwijania kultury organizacyjnej w oparciu o dane i analitykę oraz budowania na nich wartości biznesowej. Posiada prawie dwudziestoletnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań w szerokim obszarze Data Management i Data Governance.
Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Od początku kariery zajmował się Hurtowniami Danych i BI, a następnie również MDM, Big Data, Data Science/AI oraz Analityką Biznesową. Pracował jako konsultant m. in. dla globalnych i regionalnych korporacji z branży farmaceutycznej, telekomunikacyjnej i handlowej. Od ponad 6 lat w TVN Warner Bros Discovery odpowiedzialny za zarządzanie zmianą kulturową w obszarze danych, definicję i wdrażanie strategii danych oraz budowę rozwiązań w obszarze Big Data i AI/ML. Kierownik studiów „Big Data i Data Science w zarządzaniu” oraz wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego, jak również wykładowca na studiach „Data Science – algorytmy, narzędzia i aplikacje dla problemów typu Big Data” na Politechnice Warszawskiej. Uprzednio również założyciel i redaktor naczelny portalu BI.PL, trener, główny analityk danych w zespole futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles. Hobbystycznie buduje modele analityczne w obszarze sportu, gra w koszykówkę, oraz wędkuje.
Marcin Chudeusz
Co-Founder/CEO, DEXT.AI
Marcin Chudeusz jest CEO i Co-Founder DEXT.AI, firmy z siedzibą w Wiedniu założonej w 2020 roku, specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania wykorzystującego sztucznej inteligencj w hurtowniach danzch. Marcin, zanim założył DEXT.AI, pracował jako konsultant ds. husrtowni danych w projektach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Austrii. Jego wykształcenie obejmuje dyplom z informatyki na Politechnice Warszawskiej oraz studia z informatyki biznesowej na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Wiedniu.
Mariusz Chudy
Partner, CEE Cloud & Digital Leader, PwC Polska
Partner w firmie doradczej PwC zarządzający praktyką Cloud & Digital w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Odpowiada za największe transformacje cyfrowe klientów PwC oparte o chmurę obliczeniową. W swojej karierze realizował projekty z zakresu wdrażania platform chmurowych, systemów CRM i ERP, zaawansowanej analityki danych, tworzenia oprogramowania oraz migracji infrastruktury ICT. Przez wiele lat był związany z przedsiębiorstwami z branż telekomunikacyjnej i finansowej. Odpowiadał m.in. za konsolidację centrów przetwarzania danych globalnego banku, która swoim zakresem obejmowała ponad 25 banków z regionu EMEA, w tym Polski. Mariusz ukończył studia Executive MBA na brytyjskiej uczelni Henley Business School. Jest również absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wiele certyfikatów branżowych z zakresu zarządzania projektami (PMP, PRINCE2, PMI-RMP, PSM, SAFe) i operacji IT (COBIT, ITIL, TOGAF), a także tworzenia strategii biznesowych (INSEAD).
Andrzej Czechowski
Chief Data Officer - Business Intelligence Head, Samsung Electronics Polska
Andrzej Czechowski
Chief Data Officer - Business Intelligence Head, Samsung Electronics Polska
Joanna Czekaj
Managing Director, Sales Tube
Joanna Czekaj
Managing Director, Sales Tube
Dyrektorka zarządzająca firmą SalesTube, świadczącej globalnie usługi konsultingowe i wdrożeniowe end-to-end z obszarów MarTech i e-commerce. Spółka, którą zarządza od 2016 roku, jest dziś jednym z kluczowych partnerów Big Tech w Europie m.in.: Google, Meta, Microsoft, Salesforce, czy Shopware, jednym z 5 największych europejskich resellerów technologii Google Marketing Platform.. Ze spektakularnym wzrostem zarządzanych budżetów do poziomu powyżej 200 mln EUR (+40% YoY), SalesTube trafił w 2022 roku na listę 10 najszybciej rozwijających się firm e-commerce w kraju wg magazynu Forbes i rankingu Diamenty Forbes 2022.
Jedna ze 150 osób na świecie, które otrzymały certyfikację w programie Google Engage Trainer. Swoją wiedzą dzieliła się przy okazji: konferencji Learn with Google, Internetowej Rewolucji Google, Think Analytics, czy I Love Marketing. Ex-Googlerka. Od 2013 w roli Analytical Leada, a potem Industry Managera w Google, współpracowała z największymi Klientami, m.in. z branży FMCG, Tech-Telco i Automotive. W latach 2019- 2023 członkini zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Wielokrotnie zasiadała w jury konkursów Effie i IAB Mixx Awards.
prof. Andrzej Dragan
Uniwersytet Warszawski oraz National University of Singapore
prof. Andrzej Dragan
Uniwersytet Warszawski oraz National University of Singapore
ANDRZEJ DRAGAN jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz National
University of Singapore, prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z
teorią kwantową. Laureat nagród naukowych European Science Foundation, Ministra Edukacji,
Fundacji Nauki Polskiej, Narodowego Centrum Nauki, tygodnika “Polityka”. Stypendysta
University of Oxford, pracował w Imperial College London i University of Nottingham. Autor
dwóch książek i 60 artykułów naukowych. Zdobywca tytułu Fotograf Roku brytyjskiego pisma
„Digital Camera”, nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes. Autor
fotografii i krótkich filmów dla Netflixa, HBO, Channel 4, Sky TV, Playstation, Converse,
Energizer, Xbox. Twórca fotograficznego Efektu Dragana, autor wystaw w Mediolanie, Londynie,
Paryżu, Amsterdamie, Nowym Jorku i Tokyo. Zdobywca, głównej nagrody London Fashion Film
Festival, Best in Show brytyjskiego „Creative Review”, finalista Berlin Commercial oraz nagród
na festiwalach Golden Drum, Epica Awards, Corbis Awards, Photo Masters Cup London. Autor
teledysków dla Quebonafide, Behemoth, Hani Rani. Jako nastolatek zdobywał nagrody w
konkursach muzyki elektronicznej. Nigdy nie pił kawy.
Artur Drobiecki
VP of Sales, Limitless Technologies
Artur Drobiecki
VP of Sales, Limitless Technologies
Konrad Gawda
Cloud Evangelist, Orange
Konrad Gawda
Cloud Evangelist, Orange
Tomasz Głowacki
Head of Data Science, Żabka Polska
Tomasz Głowacki
Head of Data Science, Żabka Polska
Bernard Gołko
General Manager & Management Board Member, Solution One Investment Fund
Bernard Gołko
General Manager & Management Board Member, Solution One Investment Fund
Jakub Górnik
Associate Partner, Deloitte Digital CE
Jakub Górnik
Associate Partner, Deloitte Digital CE
Tomasz Jamiński
Head of Data Science, Grupa OLX
Tomasz Jamiński
Head of Data Science, Grupa OLX
Beata Jarosz
CEO, Future Collars, Inicjatorka Woman in IT
Beata Jarosz
CEO, Future Collars, Inicjatorka Woman in IT
Karol Jaroszewski
Dyrektor ds. innowacji i rozwoju w zakresie danych w Europie, Visa
Związany z Visa od ponad 7 lat. Jest współtwórcą projektu Visa Data Science Lab w Europie Środkowo-Wschodniej, którym kierował przez 4 lata. Aktualnie odpowiada za innowacje i rozwój w zakresie danych w Europie. Posiada również ponad 12 lat doświadczenia w bankowości. Specjalizuje się w wykorzystywaniu danych do tworzenia i wdrażania nowych rozwiązań oraz wspierania decyzji biznesowych, zarówno w branży bankowej, jak i płatniczej. Karol, wraz z zespołem specjalistów Visa, pracuje nad rozwojem nowoczesnych technik wykorzystywania danych, szczególnie w zakresie budowania modeli, badania skłonności i predykcji.
Prywatnie także pasjonat danych. Ukończył Szkołę Główną Handlową na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne.
dr Anna Kalinowska-Balcerzak
Co-Founder & CEO, BITECH ThinkTank
dr Anna Kalinowska-Balcerzak
Co-Founder & CEO, BITECH ThinkTank
Radosław Kamińśki
General Counsel, Allianz
Radosław Kamińśki
General Counsel, Allianz
Michał Kanownik
Prezes Zarządu, Związek Cyfrowa Polska
Michał Kanownik
Prezes Zarządu, Związek Cyfrowa Polska
Eryk Kłossowski
Ekspert ds. energetyki, Prezes Zarządu PSE w latach 2015-2023
Dyrektor Wykonawczy w Renegia Capital, deweloperze magazynów energii elektrycznej, źródeł odnawialnych oraz małych systemów dystrybucyjnych. W latach 2015-2023 był prezesem zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. Od ponad 20 lat związany z branżą infrastruktury energetycznej i transportowej.
Przemysław Koch
Członek Zarządu, VeloBank
Przemysław Koch
Członek Zarządu, VeloBank
Doświadczony menadżer IT z wieloletnią praktyką zdobytą w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Pracował m.in. w Accenture, Kredyt Banku, Warcie oraz PKO BP. W tej ostatniej instytucji brał udział w procesie uruchomienia innowacyjnych rozwiązań m.in. bankowości mobilnej IKO, silnika do kalkulacji parametrów ryzyka zgodnych z metodą IRB czy systemu do obsługi transakcji opcyjnych.
Od 2017 roku był pełnomocnikiem ministra finansów ds. informatyzacji, gdzie nadzorował organizację IT Ministerstwa Finansów liczącą ponad 1,8 tys. pracowników. Stworzył oraz wdrożył strategię transformacji cyfrowej resortu finansów. Z sukcesem przeprowadził restrukturyzację inicjatyw oraz wdrożył szereg innowacji, w tym m.in. projekt e-podatki, Twój e-PIT. We wrześniu 2021 r. objął funkcję dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki, gdzie przeprowadził fuzję pionów rozwoju NASK oraz COI. Był odpowiedzialny za wdrożenie platformy e-płatności dla sektora publicznego, Centralnego Rejestru Pełnomocnictw i Upoważnień, zmianę charakteru aplikacji mObywatel czy Centralnego Rejestru Kierowców.
Po wybuchu wojny w Ukrainie poprowadził projekt PomagamUkrainie, w ramach którego dostosował rejestry państwowe do m.in. nadawania numerów PESEL i profili zaufanych.
Ligia Kornowska
Chairperson of the Board, Data Lake
Ligia Kornowska
Chairperson of the Board, Data Lake
lekarz, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, organizacji zrzeszającej największą liczbę szpitali w Polsce. Propagatorka AI w medycynie, liderka Koalicji AI w zdrowiu. Co-founder i Prezes Zarządu Data Lake i Fundacji Podaruj Dane. Wyróżniona na listach „25 under 25” i „30 under 30” Forbes’a, od 4 lat wyróżniana na liście „100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia”. Była CEO/dyrektor kilku startupów medycznych. Prelegentka i moderator licznych konferencji sektora ochrony zdrowia o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Ewa Kosmala
Global Sustainability Director, Selena FM
Ewa Kosmala
Global Sustainability Director, Selena FM
Joanna Kowal
Data Science Manager, Allegro Pay
Joanna Kowal
Data Science Manager, Allegro Pay
Mateusz Krawczyk
Product Lead, Data&AI, InPost
Mateusz Krawczyk
Product Lead, Data&AI, InPost
Product Lead Data&AI w Grupie InPost – zajmuje się wdrażaniem innowacji technologicznych opartych na danych i sztucznej inteligencji w procesach biznesowych Grupy.
Ma wieloletnie doświadczenie we wdrożeniach innowacyjnych produktów w złożonym środowisku biznesowym – od koncepcji do pełnej operacjonalizacji.
Specjalizuje się w implementacji ekosystemów zaawansowanej personalizacji w dziedzinie marketingu, obsługi klienta oraz w opracowywaniu systemów optymalizacyjnych dla procesów logistycznych. Odpowiada również za implementację rozwiązań Generative AI w Grupie InPost.
Jarosław Królewski
Współprzewodniczący Rady Programowej Data Economy Congress, CEO/Founder, Synerise
Prezes Zarządu i założyciel Synerise jednej z najbardziej zaawansowanych spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data o wartości ponad 100 mln euro, będącej laureatem licznych, prestiżowych nagród międzynarodowych i krajowych, takich jak np.: tytuł najszybciej rosnącej polskiej spółki technologicznej w Europie wg Financial Times 2022, tytuł najszybciej rosnącej spółki 2021,2022 wg Deloitte Fast 50 CE, tytuł partnera roku 2017, 2018, 2019 Microsoft; tytuł jednego z 30 najbardziej perspektywicznych przedsiębiorstw technologicznych na świecie wg EY; zwycięzcy KDD Cup 2021 – mistrzostw świata w dziedzinie sztucznej inteligencji, zwycięzcy Twitter RecSys 2021, zwycięzcy Rakuten Data Challenge 2020, zwycięzcy Booking.com Data Challenge 2021, laureata plebiscytu New Europe dla najbardziej innowacyjnych spółek w Europie, organizowanego przez Google, Res Publica i Financial Times; laureata nagrody specjalnej w konkursie EY Przedsiębiorca Roku 2018 za umiejętne łączenie pracy akademickiej z przedsiębiorczością, Poland AI Person of The Year 2019, Poland Digital Shaper 2018. Laureat Paszportu Prezydenta RP. W przeszłości stypendysta programów naukowych i sportowych na AGH, w młodości laureat m.in stypendium Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Od 2010 roku zajmuje stanowisko wykładowcy i pracownika naukowego na AGH w Krakowie (prowadząc zajęcia m.in. na Wydziale Humanistycznym AGH oraz Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej), gdzie w wieku 23 lat współtworzył nagradzane kierunki studiów własnego autorstwa m.in takie jak Social Informatics, E-Economy (najbardziej innowacyjny kierunek studiów w Polsce w 2012 wg MNiSW – 1 mln PLN nagrody) czy Digital Marketing. W 2019 wyróżniony za osiągnięcia nagrodą „Absolwent AGH” – za pracę oraz osiągniecia już jako absolwent AGH. Jest również współpomysłodawcą studiów doktoranckich z dziedziny Data Science na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Mentor sieci Polskiego Funduszu Rozwoju, Członek Rady Fundacji „Platforma Przyszłości Przemysłu”. Ukończył dwa kierunki studiów (informatykę i socjologię), obecnie w trakcie interdyscyplinarnego doktoratu. Panelista i uczestnik wielu konferencji branżowych (World Economic Forum w Davos, Impact CEE, IDC Predictions, Futurecom), wykładowca gościnny na polskich i zagranicznych uniwersytetach oraz speaker międzynarodowych konferencji rządowych takich jak World Government Forum w Dubaju. Autor publikacji, w tym bestsellerowych ukazujących się w ramach Wydawnictwa Naukowego PWN. Pomysłodawca i twórca programu edukacyjnego AI Schools dla szkół i przedszkoli w zakresie sztucznej inteligencji. Fan piłki nożnej.
Na co dzień również współwłaściciel i prezes zarządu klubu piłkarskiego TS Wisła Kraków S.A.
Jarosław Kwiecień
Szef Pionu Technologii CIO/CTO, Citi Handlowy
Jarosław Kwiecień
Szef Pionu Technologii CIO/CTO, Citi Handlowy
Dariusz Kwieciński
CEO, Fujitsu Technology Solutions
Dariusz Kwieciński
CEO, Fujitsu Technology Solutions
Lider biznesowy i ekspert z zakresu transformacji cyfrowej.
Od momentu dołączenia do Fujitsu w 2006 roku, obejmował wiele stanowisk managerskich, m.in.: Service Director, Head of Services i Country Head of Sales w Polsce. W 2017 został mianowany Head of Eastern Europe, zarządzającym biznesem Fujitsu w Polsce, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej.
Marcin Lebiedź
Team Manager zespołu Data Science, Allegro
Marcin Lebiedź
Team Manager zespołu Data Science, Allegro
Posiada 12-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze budowy rozwiązań opartych o modelowanie statystyczne i uczenia maszynowego.
Od kwietnia 2021 związany z allegro, jest managerem zespołu data science, zajmującym się koordynacją prac nad budową i implementacją projektów machine learningowych dla klientów wewnętrznych z różnych obszarów biznesowych firmy (m. in. pricing, delivery experience, trust&safety, merchant experience, operations, a także bezpośrednio executive team). Przed dołączeniem do allegro, przez 8 lat pracował w PKO Banku Polskim, gdzie w czterech różnych zespołach jako data scientist zajmował się budową modeli wspierających ocenę ryzyka kredytowego (klienta indywidualnego, korporacyjnego, modelowanie behawioralne oraz modele i prognozy cen nieruchomości). Swoje pierwsze kroki w branży stawiał w konsultingu (Deloitte Advisory), w dziale zarządzania ryzykiem, gdzie również pracował na projektach z obszaru ryzyka finansowego.
Ukończył studia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie specjalizował się w aplikacji narzędzi fizyki statystycznej do modelowania układów złożonych.
Bożena Leśniewska
Wiceprezes zarządu ds. Rynku Biznesowego, Orange Polska
Bożena Leśniewska
Wiceprezes zarządu ds. Rynku Biznesowego, Orange Polska
Od lat zawodowo związana z zarządzaniem i branżą technologiczną. Obecnie jako wiceprezeska odpowiada za rynek biznesowy oraz spółki Integrated Solutions i BlueSoft. Jest także członkinią Rady Odpowiedzialnego Przywództwa przy Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Rady Strategicznej THINKTANK, Rady Fundacji Orange, międzynarodowej organizacji Women in Leadership i Stowarzyszenia LiderShe. Aktywna mentorka w programach mentoringowych. Współautorka pierwszych w Europie studiów przeznaczonych dla kobiet – Akademii Przywództwa Kobiet przy Akademii Leona Koźmińskiego. Uznana przez Instytut Innowacyjna Gospodarka za jedną z dziesięciu najbardziej wpływowych kobiet w polskich instytucjach sektora technologicznego. W 2020 roku zwyciężyła w rankingu organizowanym przez Puls Biznesu „100 Kobiet Biznesu” w kategorii Duże Firmy. W 2021 roku wyróżniona w raporcie „Strong Women in IT 2021 – Global Edition” jako jedna z kobiet, które zmieniają świat nowych technologii. Zdobyła też prestiżowe wyróżnienie na liście 100 Kobiet Roku 2021 według magazynu „Forbes Women”.
Ilona Łepkowska
Przewodnicząca Zarządu, Gildia Scenarzystów Polskich
Ilona Łepkowska
Przewodnicząca Zarządu, Gildia Scenarzystów Polskich
Łukasz Michalczyk
Chief Data Officer, Director of Data & Advanced Analytics Center, Link4
Łukasz Michalczyk
Chief Data Officer, Director of Data & Advanced Analytics Center, Link4
Od 2019 roku Chief Data Officer w LINK4, gdzie odpowiada za transformację firmy w Data Driven Company. Od ponad 13 lat zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań opartych o zaawansowaną analizę danych. Przed LINK4 doświadczenie zdobywał w firmach Accenture oraz Schneider Electric, realizując projekty zarówno polskie, jak i międzynarodowe.
Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Piotr Michałowski
Agile coach, Data&AI, InPost
Piotr Michałowski
Agile coach, Data&AI, InPost
Obecnie w InPost odpowiadam za wdrożenie zwinnych metod pracy oraz wspieram strumień prac dotyczących Generative AI.
Moje doświadczenie obejmuje role agile coacha, managera, konsultanta, analityka, w różnych branżach, jak FMCG, bankowość, ubezpieczenia, farmacja i wiele innych. To w czym czuję się najlepiej i co (podobno) wychodzi mi dobrze, to budowanie zmotywowanych zespołów, które „dowożą”, usprawnianie sposobu pracy, budowanie społeczności oraz implementacja innowacji.
Andrzej Miron
Członek Zarządu ds. technologii & CIO, Nationale-Nederlanden
Andrzej Miron
Członek Zarządu ds. technologii & CIO, Nationale-Nederlanden
Marta Noran
ESG & Sustainability Expert
Marta Noran
ESG & Sustainability Expert
Marta Noran ma ponad 10-letnie doświadczenie w kształtowaniu i wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju dla czołowych firm w Polsce i na świecie. Była odpowiedzialna za realizację 25+ projektów strategicznych i wdrożeniowych w ponad 10 krajach, pracując nad pełnym zakresem zagadnień środowiskowych, społecznych i ładukorporacyjnego.. Autorka raportu Deloitte „Zamknięty obieg – otwarte możliwości.” Ukończyła studia magisterskie na kierunku „Environmental Economics i Climate Change” na London School of Economics.
Albert Pasek
Dyrektor Departamentu Informatyki, Totalizator Sportowy
Albert Pasek
Dyrektor Departamentu Informatyki, Totalizator Sportowy
Dyrektor Departamentu Informatyki w Totalizatorze Sportowym.
Absolwent Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz George Washington University. Ponad 20 lat doświadczenia w IT w różnych branżach. Zarządzał wieloma złożonymi projektami, w tym tranformacyjnymi i konsolidacyjnymi. Zdobywca nagród Polish Project Excellence Award oraz Digital Excellence.
Michał Pieprzny
Partner, Consulting Market Leader, Deloitte
Michał posiada szerokie kompetencje w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii do wsparcia rozwoju przedsiębiorstw i transformacji procesów biznesowych w środowiskach B2B i B2C, kierując się paradygmatem klientocentryczności.
Od ponad 15 lat aktywnie wspiera firmy z Europy Środkowo-Wschodniej, angażując się w obszary takie jak: strategiczne planowanie, stymulowanie wzrostu sprzedaży, rozwijanie ekosystemu partnerów, optymalizacja kosztów oraz zapewnienie długofalowej efektywności organizacyjnej. Swoje bogate kompetencje zawodowe zdobywał pracując w międzynarodowych korporacjach i wiodących firmach doradczych, m.in. McKinsey&Company, American Express, Deloitte czy SAS Institute.
W 2023 roku powrócił do Deloitte Central Europe jako Partner w dziale Consultingu, obejmując funkcję Consulting Market Leadera dla rynku polskiego.
Piotr Pietrzyk
Head of Data Governance, Luminor Group
Piotr to doświadczony menadżer danych z ponad dwudziestoletnim stażem pracy w dziedzinie zarządzania danymi oraz zarządzania informacją. W swojej karierze zawodowej pełnił ważne funkcje m.in. w Deutsche Bank, HSBC, Philip Morris oraz Avon, gdzie odpowiedzialny był za zarządzanie danymi operacyjnymi i analitycznymi oraz za zapewnienie wysokiej jakości, bezpieczeństwa i poufności tych danych.
Jego specjalizacją jest zarządzanie danymi na poziomie korporacyjnym, w tym zarządzanie informacją i danymi, analizowanie i projektowanie rozwiązań związanych z przetwarzaniem i przechowywaniem danych, a także wdrażanie i rozwijanie strategii Data Governance.
Piotr jest gorącym entuzjasta rozwiazań typu ‘Data Lineage’, jako niezbędny i kluczowy element dla całego uniwersum danych (DAMA)
Robert Pławiak
CIDO, Polpharma
Robert Pławiak od listopada 2022 roku pełni rolę CIDO w Polpharma, w okresie czerwiec 2018 do październik 2022 Prezes Zarządu spółki Intelligent Logistic Solutions (IT SHARED SERVICES i Software House w Grupie PELION i Prezes Fundacji IT LEADER CLUB POLSKA) .
Jest absolwentem warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku systemy komputerowe oraz studiów MBA w Szkole Głównej Handlowej. W 2022 roku ukończył studia na Cambridge University School w obszarze Digital Disruption Transformation and Strategy. Po ponad 4 letniej transformacji Spółki we wrześniu 2022 zakwalifikował się do finału, prestiżowej nagrody Digital Excellence Awards w kategorii „Transformational Capabilities”. Posiada sięgające blisko dwóch dekad doświadczenie menadżerskie, liderskie w sektorach ubezpieczeń, bankowości, leasingu, farmacji i ochrony zdrowia. Zdobył je zarządzając procesami związanymi z informatyzacją, digitalizacją, zarządzaniem projektami i programami, cyberbezpieczeństwem, budowaniem i realizacją strategii IT w instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych w naszym kraju.
W dotychczasowej karierze Robert Pławiak był związany m.in. Grupą PZU (PZU SA, PZU Życie SA), Grupą EFL, z Bankiem Handlowym S.A., Inteligo Financial Services S.A., EFG Eurobank Ergasias S.A. (marka PolbankEFG), Funduszem Mikro Sp. z o.o., FM BANK S.A., Raiffeisen Bank Polska S.A. oraz aktywny członek stowarzyszeń PMI International&Polska, ISACA oraz ISSA i aktywny prelegent na wielu konferencjach branżowych w Polsce organizowanych przez PMI, ISACA, ISSA, Puls Biznesu, Rzeczpospolita.
W wyżej wymienionych spółkach Robert Pławiak , opracowywał i implementował strategie IT, wprowadzał transformacje zespołów, cyfrowe transformacje w podległych mu pionach technologii, prowadził i rozwijał projekty informatyczne na skalę międzynarodową, a także odpowiadał za optymalizację i zwiększenie efektywności kosztowej IT.
Ostatnie cztery lata (2018-2022) jako Prezes i grupowy CIO wdrożył wiele zmian w procesach biznesowych w branży farmaceutycznej i ochrony zdrowia. Przyczynił się do zbudowania m.in. nowego systemu do dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19 w Polsce, dokonał optymalizacji procesów biznesowych w oparciu o wdrożenie, modernizację rozwiązań IT m.in. WMS, TMS i ERP. W Grupie Pelion odpowiadał za procesy M&A, zakończone sukcesem i przeniesieniem zarządzania siecią szwedzkich Aptek oraz ekosystemu IT do Polski.
Jako Chief Information Officer w Grupie EFL, odpowiadał m.in. za opracowanie i wdrożenie strategii IT, transformację IT dla Grupy na lata 2017 – 2020, a także budowę i implementację strategii architektury korporacyjnej oraz sourcingu IT w spółkach Grupy EFL.
Wśród swoich największych sukcesów zalicza transformację IT w Grupie PZU, wdrożenie nowego, innowacyjnego rozwiązania do obsługi procesów ubezpieczeniowych firmy Guidewire (był to największy tego typu projekt w Polsce), zmianę i transformację IT w Grupie EFL, budowę systemu IT do dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19 w czasie pandemii, uruchomienie systemów IT wspomagających migrantów z Ukrainy w czasie wojny. Największy nacisk kładzie na współpracę z ludźmi nie zapominając o determinacji, wskazywaniu drogi (strategii) oraz angażowania do osiągania celów Zespołu we współpracy z biznesem.
Dominika Rogalińska
Dyrektor Departamentu Innowacji, Główny Urząd Statystyczny
Dominika Rogalińska
Dyrektor Departamentu Innowacji, Główny Urząd Statystyczny
Dominika Rogalińska, od 2007 roku zajmuje stanowiska kierownicze w Głównym Urzędzie Statystycznym – ostatnio od czerwca 2023 r. jako Dyrektor Departamentu Innowacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji badań statystycznych, pracach metodycznych
i koncepcyjnych nad rozwojem statystyki przestrzennej. Ponadto koordynuje wdrażanie innowacji w statystyce publicznej poprzez projekty modernizacyjne i wewnętrzne programy rozwojowe, takie jak niedawno uruchomiona Akademia Data Science. Jest również członkiem europejskiej sieci innowacji (ESS Innovation Network).
Magister ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego, doktorantka w Szkole Głównej Handlowej. Dominika Rogalińska jest członkiem Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk.
Piotr Rówiński
Partner, ESG Risk Management Leader, PwC
Piotr Rówiński
Partner, ESG Risk Management Leader, PwC
Partner w firmie doradczej PwC. Odpowiada za usługi w zakresie ładu korporacyjnego, w tym zarządzania ryzykiem, kontroli wewnętrznej, compliance, audytu wewnętrznego oraz raportowania zrównoważonego rozwoju. W obszarze ESG skupia się przede wszystkim na doradztwie w przygotowaniu do raportowania niefinansowego, w szczególności w zakresie dyrektywy CSRD, przygotowaniu raportów zrównoważonego rozwoju, wyliczaniu śladu węglowego oraz atestacją informacji niefinansowej. Piotr współpracuje ze spółkami z różnych branż w Polsce i regionie CEE. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Jest również absolwentem Avans Hogeschool w Bredzie oraz Oxford Brookes University. Posiada również kwalifikacje FCCA, CISA, CIA oraz CRMA.
Tomasz Rychter
Dyrektor Pionu Innowacji i Jakości, Centralny Ośrodek Informatyki
Tomasz Rychter
Dyrektor Pionu Innowacji i Jakości, Centralny Ośrodek Informatyki
dr hab. inż. Jerzy Surma
Instytut Informatyki i Gospodarki Cyfrowej, Szkoła Główna Handlowa
dr hab. inż. Jerzy Surma
Instytut Informatyki i Gospodarki Cyfrowej, Szkoła Główna Handlowa
Dr hab. inż. Jerzy Surma jest profesorem w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH oraz kierownikiem studiów podyplomowych Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem oraz Business Intelligence.
Jest absolwentem Wydziału Informatyki Politechniki Wrocławskiej oraz ukończył m.in. Executive Program na MIT Sloan School of Management.
Pracował jako visiting scholar w Harvard Business School oraz był profesorem na University of Massachusetts Lowell.
Naukowo zajmuje się zastosowaniami Sztucznej Inteligencji w biznesie oraz cyberbezpieczeństwem systemów maszynowego uczenia.
Jerzy Surma prowadzi na YouTube kanał popularno-naukowy „Jak żyć rozumnie w cyfrowym świecie”:
https://www.youtube.com/@JerzyAndrzejSurma
Karim Sylla
Dyrektor Analityki & Data Science, Grupa Żabka
Karim Sylla
Dyrektor Analityki & Data Science, Grupa Żabka
prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata
Rektor, Politechnika Krakowska
prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata
Rektor, Politechnika Krakowska
prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, Rektor Politechniki Krakowskiej. W latach 2016-2023 dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej PK. W 2006 roku obronił pracę doktorską dotyczącą oceny efektywności parkingów przesiadkowych P&R a w roku 2013 opublikował monografię habilitacyjną dotyczącą modelowania podróży wzbudzonych. Jest członkiem m.in. Rady Naukowej Instytutu Kolejnictwa, Instytutu Techniki Budowlanej, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Metra Warszawskiego. Autor ponad 100 publikacji naukowych, obejmujących swym zakresem problematykę modelowania podróży i prognozowani ruchu ze szczególnym uwzględnieniem rozbudowy połączeń kolejowych, budowy i eksploatacji modeli symulacyjnych systemu transportowego, badań i analiz ruchu, zachowań komunikacyjnych i problematyki parkowania. Jest autorem lub współautorem ponad 300 prac projektowych (również współfinansowanych przez UE).
Lucyna Szaszkiewicz
CEO & CO-FOUNDER, 1STRIKE.IO
Lucyna Szaszkiewicz
CEO & CO-FOUNDER, 1STRIKE.IO
Błażej Szczecki
Wiceprezes Zarządu, Bank Pekao SA
Wiceprezes Zarządu Banku, nadzoruje Pion Technologii i Operacji
Od 2004 roku związany zawodowo z Grupą Kapitałową Pekao S.A. W latach 2018-2021 pełnił funkcje Pełnomocnika Zarządu ds. Transformacji, a następnie również Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii, odpowiedzialny m.in. za nadzór nad transformacją cyfrową i operacyjną oraz za kierowanie pracami nad Strategią Banku. W latach 2017-2018 kierował Pionem Transformacji i Usług w Banku zarządzając m.in. IT Operacjami. W latach 2010-2017 na stanowisku Członka Zarządu Pekao Leasing odpowiadał m.in. za IT, Operacje, Ubezpieczenia, Obsługę Klienta.
W latach 2004-2010 pełnił funkcje kierownicze w Pionie Bankowości Korporacyjnej, w tym uczestniczył w pracach przygotowujących do połączenia Banku Pekao z Bankiem BPH. Zanim dołączył do Pekao pracował w firmie doradczej McKinsey we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, był pracownikiem naukowym na uniwersytetach we Frankfurcie nad Odrą i w Giessen w Niemczech, zdobył również doświadczenie zawodowe w Dresdner Banku.
Od 2017 roku pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Centrum Kart S.A. Od 2017 roku do sierpnia 2020 roku zasiadał z Radzie Nadzorczej Pekao Financial Services Sp. z o.o. pełniąc funkcję Zastępcy Przewodniczącego oraz Sekretarza Rady Nadzorczej. Ponownie został powołany do Rady Nadzorczej Pekao Financial Services Sp. z o.o. w marcu 2021 roku i obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki.
Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych, jest także absolwentem wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Ukończył szereg krajowych
i zagranicznych szkoleń i programów, m.in. Unifuture we współpracy z Institute for Management Development (IMD) w Lozannie w Szwajcarii.
Agnieszka Szopa-Maziukiewicz
Prezes Zarządu Digital Fingerprints & Dyrektor Zarządzająca Obszarem IT w BIK
Agnieszka Szopa-Maziukiewicz
Prezes Zarządu Digital Fingerprints & Dyrektor Zarządzająca Obszarem IT w BIK
Absolwentka kierunku matematyka na Wydziale Nauk Ścisłych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Siedlcach (obecnie Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny) oraz studiów Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim.
Od 2013 r. związana z Grupą BIK jako Dyrektor Zarządzający Obszarem IT.
Pani Agnieszka Szopa-Maziukiewicz swoje bogate doświadczenie zdobywała w bankowości. Zaczynała w obszarze IT, w latach 1993 – 2000 w AmerBanku S.A. (DZ Bank). W latach 2001–2010 sprawowała szereg funkcji menedżerskich w Raiffeisen Bank Polska, odpowiadała m.in. za obszar zarządzania projektami, rozwój i utrzymanie systemów IT. Następnie była zastępcą dyrektora IT, odpowiedzialną za rozwój i projekty w Deutsche Banku PBC. W latach 2011 – 2013 pełniła rolę dyrektora Departamentu IT w Kredyt Banku. Doskonaliła się w obszarach zarządzania, finansów oraz IT, kończąc m.in. Akademię Zarządzania Harvard Business Review a także szkolenia PMI, CMMI i ITIL Foundation. W 2018 r. została uhonorowana Diamentem CIO sektorowej innowacji, plasując się w pierwszej trójce najlepszych szefów IT w Polsce.
Od lipca 2019 r. do grudnia 2022 r., jako wiceprezes BIG InfoMonitor, odpowiadała za zarządzanie procesami związanymi z jakością danych i informacją gospodarczą w bazie BIG, automatyzację procesów operacyjnych oraz za nadzór nad pionem projektów informatycznych.
Od 17.11.2022 r. objęła funkcję prezesa zarządu spółki Digital Fingerprints, zarządzając równocześnie Obszarem IT Grupy BIK.
Konrad Ślusarczyk
Dyrektor w zespole Government Engagement, Visa
Konrad Ślusarczyk
Dyrektor w zespole Government Engagement, Visa
Konrad kieruje zespołem Government Engagement & Regulatory Affairs w Europie Środkowo-Wschodniej, jest odpowiedzialny za promowanie rozwiązań strategicznych związanych z polityką i regulacjami dotyczącymi płatności na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (PSD2, IFR, EV i inne) oraz budowanie relacji z administracją publiczną i organami nadzoru.
W branży usług płatniczych pracuje od 2006 roku, współpracując z pełnym spektrum graczy na rynku, zarówno z sektora prywatnego (wiodący polski agent rozliczeniowy i banki komercyjne), jak i publicznego w całym ekosystemie. Przed podjęciem pracy w Visa zajmował stanowiska eksperckie w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego oraz Narodowym Banku Polskim, gdzie odpowiadał za nadzór systemowy nad schematami i systemami płatniczymi.
Dariusz Śpiewak
Pełnomocnik Zarządu PIIT ds. Gaia-X, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
Dariusz Śpiewak
Pełnomocnik Zarządu PIIT ds. Gaia-X, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
CEO Force System SA, CIO w Polski Gaz TUW (grupa PGNIG), doradca w Akceleratorze EdTech Hub – innowacje publiczne. Poprzednio: Pełnomocnik Ministra Finansów ds. Informatyzacji, Przewodniczący Rady Informatyzacji Resortu Finansów, wieloletni członek zarządu ZUS nadzorujący Pion Operacji i Eksploatacji Systemów, prezes spółki Post-Tel (grupa Poczta Polska).
Absolwent wydziałów Finansów i Bankowości oraz Informatyki i Ekonometrii Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania zasobami IT w Instytucie Informatyki i Automatyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej oraz CIO Academy w Said Business School University of Oxford. Zajmował się kontrolą zarządczą w administracji publicznej członek komitetu audytu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Miar Oprogramowania w Polsce zajmującego się badaniem złożoności, pomiaru i wyceny oprogramowania. Członek Rady CIONET Polska.
W swojej dotychczasowej karierze zawodowej pracował w administracji publicznej, sektorze finansowym oraz doradczym. Posiada bogate doświadczenie w realizacji dużych i złożonych projektów informatycznych.
Edyta Tararuj
Dyrektor Biura Rozwoju Produktów, PKO Bank Polski
Edyta Tararuj
Dyrektor Biura Rozwoju Produktów, PKO Bank Polski
Aleksandra Trojanowska
Sustainability Transformation Lead, Associate Director, Colliers
Aleksandra Trojanowska jest ekspertką z 15-letnim doświadczeniem w zakresie strategii zielonej transformacji, dekarbonizacji i raportowania zrównoważonego rozwoju. Jest autorką dwóch raportów poświęconych tej tematyce: „Nie ma dekarbonizacji bez digitalizacji” i „7 emerging trends in ESG” oraz licznych artykułów tematycznych. Do realizowanych przez nią projektów należą m.in. Program Zrównoważonej Transformacji Grupy Colliers oraz strategia dekarbonizacji Grupy ORLEN. Jest też autorką licznych strategii korporacyjnych wiodących przedsiębiorstw użyteczności publicznej i energetycznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Aleksandra jest członkinią stowarzyszenia międzynarodowych audytorów finansowych ACCA. Ukończyła programy menadżerskie na uniwersytetach Sloan MIT, INSEAD, Kellogg i Stanford. Aktywnie dzieli się wiedzą na tematy zrównoważonej transformacji na rozmaitych wydarzeniach m.in. ACCA, PIBR i konferencjach branżowych w Polsce, Londynie i Mediolanie.
Paweł Tymczyszyn
Wiceprezes Zarządu nadzorujący obszar IT & RODO, Alior Bank
Paweł Tymczyszyn
Wiceprezes Zarządu nadzorujący obszar IT & RODO, Alior Bank
Szymon Wałach
Współprzewodniczący Rady Programowej Data Economy Congress, Wiceprezes Zarządu, InPost
Marcin Woch
Chief Executive Officer, Algolytics Technologies
Marcin Woch
Chief Executive Officer, Algolytics Technologies
dr inż. Ireneusz Wochlik
Członek Zarządu, Fundacja AI LAW TECH
dr inż. Ireneusz Wochlik
Członek Zarządu, Fundacja AI LAW TECH
Przemysław Wojtkiewicz
Country Lead, Citrix
Przemysław Wojtkiewicz
Country Lead, Citrix
Krystian Wróbel
Starszy Analityk Data Science, Grupa NEUCA
Krystian Wróbel
Starszy Analityk Data Science, Grupa NEUCA
Data Scientist z ponad 5-letnim doświadczeniem w analizie danych i tworzeniu algorytmów uczenia maszynowego. Obecnie pracuje jako Starszy Analityk Data Science w Neuca, a jego główne obowiązki skupiają się na analizie obrazów i prognozowaniu. Jego doświadczenie zawodowe w Neuca obejmuje kilka pomyślnie opracowanych i wdrożonych modeli predykcyjnych oraz złożony algorytm wykrywania zgodności ekspozycji towarów z planogramem. Były członek zespołu naukowego realizującego projekt sfinansowany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, w ramach którego powstał ultraszybki system stabilizacji obrazu w obrazowaniu biomedycznym. Absolwent Fizyki Medycznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz doktorant specjalizujący się w analizie ruchów gałek ocznych pod kątem poszukiwania biomarkerów chorób neurodegeneracyjnych.