W skład cross-sektorowego Gremium wchodzą decydenci sektora analityki danych, którzy wspólnie będą wymieniać doświadczenia, pomysły i spostrzeżenia dotyczące rozwoju data economy.
Eksperci od danych z bankowości, ubezpieczeń, energetyki, retailu, produkcji, farmacji, spółek technologicznych i innych podmiotów omawiać będą kluczowe tematy cyfrowej gospodarki, których doświadczać będziemy budując gospodarkę przyszłości.

Przewodniczący Komitetu / Prezes Zarządu BIK / CEO, ACCIS
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W 2005 r. uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii. Ukończył również podyplomowe studia Bankowości i Finansów, specjalność bankowość inwestycyjna, organizowane przez Uniwersytet Guildhall w Londynie, Gdańską Akademię Bankową oraz Uniwersytet Gdański.
Pan Mariusz Cholewa w latach 1993 -1998 współpracował z Gdańską Akademią Bankową, m.in. jako członek zarządu, a jednocześnie brał udział w badaniach dotyczących restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków, prowadzonych przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. W latach 1995 -2003 wykładał na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Zarządzania. W okresie 2007 – 2010 był prezesem Zarządu Banku Rozwoju Cukrownictwa S.A. Od 1998 r. do 2013 r. związany z Bankiem Handlowym w Warszawie S.A. (Citi Handlowy), gdzie zajmował szereg stanowisk managerskich, a do kwietnia 2013 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Strategii. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek m.in. z branży bankowej, inwestycyjnej, ubezpieczeniowej oraz leasingowej w tym także w spółkach giełdowych. W latach 2012 – 2013 był członkiem Rady Nadzorczej Biura Informacji Kredytowej S.A.
Od czerwca 2013 r. pełni funkcję prezesa Zarządu BIK S.A. Jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
Od 8 czerwca 2017 r. jest wiceprezesem Zarządu Association of Consumer Credit Information Suppliers, międzynarodowego Stowarzyszenia, zrzeszającego największą grupę rejestrów kredytowych na świecie.

CDO, Neuca
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie analiz danych w obszarze farmacji.
Rozpoczynając od analiz wniosków o umów handlowych z klientami poprzez analizę biznesową i analizę BI do zarządzania zespołem analityków BI.
Od 2019 roku odpowiedzialna za budowę zespołu BI w Neuca z którym wdraża i rozwija Hurtownie Danych oraz za jako dyrektor Programu Zarządzania Danymi.
Odpowiedzialna za wsparcie biznesu w obszarze danych, analiz, badania jakości danych oraz budowania centralnej hurtowni danych. Zarządzając analitykami BI dbanie o dostarczanie analiz i raportów dla organizacji oraz monitorowanie Data Quality i Data Governance.
Jako Dyrektor ds. Zarządzania Danymi realizuje wizję i strategię budowania wartości biznesowej firmy w oparciu o dane. Wdrażając centralną hurtownię danych dla Neuca z wykorzystaniem danych wewnętrznych i zewnętrznych tworzymy przewagę rynkową dla firmy. Celem działania jest przygotowanie i zarządzanie danymi oraz budowa zaawansowanych narzędzi do pracy i podejmowania decyzji przez biznes i pracy operacyjnej.

Dyrektor Strategii i Transformacji IT, Raiffeisen Bank International
Marek Chlebicki jest Dyrektorem Strategii i Transformacji IT w Grupie Raiffeisen Bank International AG z siedziba w Wiedniu. Marek jest odpowiadzialny za strategie rozwoju IT Grupy, program transformacji technologicznej Yellow Horizon (Transformacja Chmurowa, Data Mesh, Transformacja Systemow Core) oraz innowacje technologiczne. Posiada wieloletnie doswiadczenie w sektorze finansowym za rowno w bankowosci jak i consultingu, w tym bogate doswiadczenie miedynarodowe (pracowal jako Dyrektor w PwC w regionie CEE, byl Dyrektorem Strategii Pionu Operacji miedzynarodowej Grupy bankowej). Marek kieruje sie podejscie od strategii do implementacji, specjalizuje sie w kompleksowych transformacjach biznesowych i technologicznych. Od wielu lat pracuje z technologia w Polsce i regionie CEE – jest pasjonatem nowych technologii i rozwiazan biznesowych opartych o analityke danych.ficzna

Chief Data Officer - Business Intelligence Head, Samsung Electronics Polska

Chief Data Officer - Business Intelligence Head, Samsung Electronics Polska

CIO, Bank Ochrony Środowiska

CIO, Bank Ochrony Środowiska

CIO, Leroy Merlin

CIO, Leroy Merlin
Andrzej Grochowalski jest absolwentem krakowskiej AGH. Z informatyką i nowoczesnymi technologiami jest związany od ponad 20 lat. Swoje doświadczenie zdobywał jako CIO w Grupie InPost, a w latach 2017–2019 był CIO i wiceprezesem zarządu w Grupie Tauron. Wcześniej przez 10 lat pracował w banku BNP Paribas jako dyrektor IT, gdzie koordynował również pracami centrum innowacji. W marcu 2022 roku rozpoczął pracę w Leroy Merlin Polska.

Chief Data Officera | Dyrektor Biura Data Governance, BNP Paribas Bank Polska
Agnieszka Kobylańska – Dyrektor Biura Data Governance w BNP Paribas Bank Polska SA, Chief Data Officer.
Od lat związana z bankowością i finansami, wcześniej pracowała w Banku Millennium SA , Polbank EFG, Raiffeisen Bank Polska. Swój rozwój i karierę zawodową opiera na doświadczeniu w zarządzaniu operacyjnym w dużych strukturach, udział w strategicznych projektach, często związanych z fuzjami banków, a w ostatnich latach swoją uwagę kieruje ku zarządzaniu danymi. Od lat występuje w roli „łącznika” pomiędzy Biznesem a IT, w której wykorzystuje swoje doświadczenie operacyjno-biznesowe oraz wiedzę o skutecznym wdrażaniu projektów informatycznych.
Twierdzi, że kluczem do sukcesu w zarządzaniu danymi jest holistyczne podejście do tematu oraz łączenie wiedzy produktowej, procesowej i technologicznej. Jako CDO jest odpowiedzialna za rozwój „ekosystemu danych”, tak aby stawały się coraz ważniejszym aktywem budującym przewagę konkurencyjną. W praktyce wyraża się to poprzez budowanie procesów biznesowych wspierających wysoką jakość danych, zadbanie o dobrą komunikację oraz łączenie nowoczesnej technologii z rosnącymi potrzebami biznesu.

Dyrektor Pionu Cyfryzacji i IT, Medicover

Dyrektor Pionu Cyfryzacji i IT, Medicover

Szef Pionu Technologii CIO/CTO, Citi Handlowy

Szef Pionu Technologii CIO/CTO, Citi Handlowy

Chief Data Officer, Director of Data & Advanced Analytics Center, Link4

Chief Data Officer, Director of Data & Advanced Analytics Center, Link4
Od 2019 roku Chief Data Officer w LINK4, gdzie odpowiada za transformację firmy w Data Driven Company. Od ponad 13 lat zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań opartych o zaawansowaną analizę danych. Przed LINK4 doświadczenie zdobywał w firmach Accenture oraz Schneider Electric, realizując projekty zarówno polskie, jak i międzynarodowe.
Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Członek Zarządu ds. technologii & CIO, Nationale-Nederlanden

Członek Zarządu ds. technologii & CIO, Nationale-Nederlanden

Chief Data Officer, Bank Pekao
Prawdopodobnie pierwszy Chief Data Officer wśród polskich instytucji finansowych…
W Banku Pekao od 3 lat, wcześniej 8 lat pracy dla banku Credit Agricole. Odpowiedzialny za zarządzanie i governance danych, w tym za zarządzanie ich jakością. Wcześniej kierował obszarem hurtowni danych oraz był odpowiedzialny za koordynację rozwiązań BI. Jest ekspertem z zakresu ICT, m.in. numerycznej analityki dużych zbiorów danych, technologii optymalizacyjnych, systemów i rozwiązań telekomunikacji mobilnej, zagadnień klasy Smart City oraz rozwoju biznesu i zarządzaniu innowacjami w ww. obszarach. Posiada doświadczenia zdobyte w Europie zarówno w przemyśle, R&D jak i konsultingu w obszarach IT, telekom & banking w pracy dla instytucji regulacyjnych, operatorów telekomunikacyjnych i niezależnych firm technologicznych. Jest ekspertem Komisji Europejskiej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w zakresie projektów badawczo-rozwojowych w obszarach ICT, w tym analityki i Big/Smart Data. Jest również autorem ponad 40 publikacji, w tym książki z obszaru optymalizacji sieci mobilnych wydanej przez John Wiley & Sons oraz China Machine Press.

DCIO; Prezes Zarządu, BNP Paribas; DAMA Poland Chapter

DCIO; Prezes Zarządu, BNP Paribas; DAMA Poland Chapter

CIO, Alior Bank
Jaromir Pelczarski – CIO, ekspert z obszaru cyfrowych transformacji, bankowości i fintech. Dołączył do Alior Banku po doświadczeniach w Accenture w charakterze lidera praktyki chmurowej dla sektora finansowego. Od 2011 roku związany był z BNP Paribas Bank Polska. Od listopada 2018 roku, w randze wiceprezesa banku, odpowiadał m.in. za obszar nowych technologii, bezpieczeństwa i zarządzania zmianą. Wcześniej w strukturach BGŻ BNP Paribas pełnił funkcję dyrektora operacyjnego. W latach 2003 – 2011 związany był z Fortis Bankiem.
W 2020 roku Jaromir Pelczarski został uhonorowany tytułem „Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego” przez Kapitułę Kongresu Forum Technologii Bankowych. Jako członek stowarzyszenia Aniołów Biznesu „Sterling Angels” jest także zaangażowany w rozwój środowiska startupów.
Jaromir Pelczarski jest absolwentem AGH, a także Uniwersytetu Bristolskiego i studiów MBA na francuskiej uczelni technicznej Ecole des Ponts ParisTech.

CIDO / CTO, Polpharma
Robert Pławiak od listopada 2022 roku pełni rolę CIDO w Polpharma, w okresie czerwiec 2018 do październik 2022 Prezes Zarządu spółki Intelligent Logistic Solutions (IT SHARED SERVICES i Software House w Grupie PELION i Prezes Fundacji IT LEADER CLUB POLSKA) .
Jest absolwentem warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku systemy komputerowe oraz studiów MBA w Szkole Głównej Handlowej. W 2022 roku ukończył studia na Cambridge University School w obszarze Digital Disruption Transformation and Strategy. Po ponad 4 letniej transformacji Spółki we wrześniu 2022 zakwalifikował się do finału, prestiżowej nagrody Digital Excellence Awards w kategorii „Transformational Capabilities”. Posiada sięgające blisko dwóch dekad doświadczenie menadżerskie, liderskie w sektorach ubezpieczeń, bankowości, leasingu, farmacji i ochrony zdrowia. Zdobył je zarządzając procesami związanymi z informatyzacją, digitalizacją, zarządzaniem projektami i programami, cyberbezpieczeństwem, budowaniem i realizacją strategii IT w instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych w naszym kraju.
W dotychczasowej karierze Robert Pławiak był związany m.in. Grupą PZU (PZU SA, PZU Życie SA), Grupą EFL, z Bankiem Handlowym S.A., Inteligo Financial Services S.A., EFG Eurobank Ergasias S.A. (marka PolbankEFG), Funduszem Mikro Sp. z o.o., FM BANK S.A., Raiffeisen Bank Polska S.A. oraz aktywny członek stowarzyszeń PMI International&Polska, ISACA oraz ISSA i aktywny prelegent na wielu konferencjach branżowych w Polsce organizowanych przez PMI, ISACA, ISSA, Puls Biznesu, Rzeczpospolita.
W wyżej wymienionych spółkach Robert Pławiak , opracowywał i implementował strategie IT, wprowadzał transformacje zespołów, cyfrowe transformacje w podległych mu pionach technologii, prowadził i rozwijał projekty informatyczne na skalę międzynarodową, a także odpowiadał za optymalizację i zwiększenie efektywności kosztowej IT.
Ostatnie cztery lata (2018-2022) jako Prezes i grupowy CIO wdrożył wiele zmian w procesach biznesowych w branży farmaceutycznej i ochrony zdrowia. Przyczynił się do zbudowania m.in. nowego systemu do dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19 w Polsce, dokonał optymalizacji procesów biznesowych w oparciu o wdrożenie, modernizację rozwiązań IT m.in. WMS, TMS i ERP. W Grupie Pelion odpowiadał za procesy M&A, zakończone sukcesem i przeniesieniem zarządzania siecią szwedzkich Aptek oraz ekosystemu IT do Polski.
Jako Chief Information Officer w Grupie EFL, odpowiadał m.in. za opracowanie i wdrożenie strategii IT, transformację IT dla Grupy na lata 2017 – 2020, a także budowę i implementację strategii architektury korporacyjnej oraz sourcingu IT w spółkach Grupy EFL.
Wśród swoich największych sukcesów zalicza transformację IT w Grupie PZU, wdrożenie nowego, innowacyjnego rozwiązania do obsługi procesów ubezpieczeniowych firmy Guidewire (był to największy tego typu projekt w Polsce), zmianę i transformację IT w Grupie EFL, budowę systemu IT do dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19 w czasie pandemii, uruchomienie systemów IT wspomagających migrantów z Ukrainy w czasie wojny. Największy nacisk kładzie na współpracę z ludźmi nie zapominając o determinacji, wskazywaniu drogi (strategii) oraz angażowania do osiągania celów Zespołu we współpracy z biznesem.

CIO, Credit Agricole Bank Polska S.A.

CIO, Credit Agricole Bank Polska S.A.

Dyrektor Analityki & Data Science, Żabka Polska
W Grupie Żabka od 2019 odpowiedzialny jest za wdrażanie kultury opartej na danych oraz realizację misji „nadawania sensu danym”, w ramach której wspiera wszystkie obszary biznesu przy podejmowaniu kluczowych decyzji. Zarządza centrum kompetencji analitycznych skupiających ok. 30 osób w rolach: Data Scientist’ów, BI Developerów, Data Insight Analityków i Inżynierów ML realizujących innowacyjne projekty analityczne oraz promujących dobre praktyki w ramach społeczność analitycznej w Grupie Żabka. Stale pielęgnuje swoją pasję do wizualizacji danych oraz wyciągania z nich wniosków a także do nowoczesnych narzędzi BI & AI.
Doświadczenie zdobył pracując kilkanaście lat w międzynarodowych koncernach w obszarach Controllingu, Finansów i Analityki. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Studiów Podyplomowych na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Ekspert ds. Data Governance, Adamed Pharma S.A.

Ekspert ds. Data Governance, Adamed Pharma S.A.

Dyrektor ds. Rozwoju Scoringu, Biuro Informacji Kredytowej
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH) na kierunkach: Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne oraz Finanse i Bankowość; doktorat: Ekonomia – Badania Operacyjne.
Pracownik SGH w latach 2005-2012. Wykłady w obszarze machine learning, ekonometrii, optymalizacji i symulacji komputerowych. Promotor kilkudziesięciu prac magisterskich i licencjackich. Kilkadziesiąt artykułów w międzynarodowych czasopismach naukowych. Aktualnie wykładowca studiów podyplomowych w SGH i w Akademii Leona Koźmińskiego.
W okresie 2003-2012 w sektorze telekomunikacyjnym realizował projekty w obszarze analiz statystycznych i modelowania prognostycznego na potrzeby zarządzania ryzykiem kredytowym i wyłudzeń, sprzedaży i skarbowości.
W latach 2012-2014 w europejskiej grupiej bankowej KBC (m.in. Węgry, Czechy, Belgia) realizował projekty w obszarze budowy i wdrażania modeli ryzyka kredytowego oraz bankowych systemów antyfraudowych.
Od roku 2014 w Biurze Informacji Kredytowej S.A.– pre-sales i zarządzanie obszarem analiz statystycznych, modeli scoringowych i machine learning. Projekty sektorowe i dedykowane dla banków i firm pożyczkowych. R&D międzysektorowe na danych alternatywnych. Reprezentantuje BIK w zakresie modelowania w Grupie ds. RODO przy ZBP oraz w Research Working Committee przy ACCIS.

CDO, ING Polska

CDO, ING Polska

CDO – Europe & CIS, Danone
Tomasz Wyszynski is an experienced, strategic data, analytics & AI leader with 15+ years of experience across many industries (consumer goods, energy management, industrial automation, retail). He has worked across several different domains (sales, marketing, supply chain, pricing, finance, HR) leveraging data & AI to drive large-scale business transformation in 60+ countries. He pioneered several AI-driven data products, incl. some of the first AI-based assistants in B2B industry. He is a big advocate of Product Thinking & Agile with laser-sharp focus on quality assurance. In his work, he contributes to fighting fake news and explores the frontiers of AI.